Vzájemné působení

Poznejte fakta, která předchozí generace, jen těžko mohla znát. Začněte nejlépe ještě před plánováním rodiny a úplně nejlépe, ještě před vztahem. Vím jak je  sebeovládání za vysoce neatraktivní věc a jak by bylo lepší naučit se ovládání druhých. Někdo chce třeba partnera odnaučit pít, tedy chlastat, ale nesprávnými postupy.

Pojem vzájemné interakce je prakticky neznámý v masérské praxi se s interakcemi setkávám. Interakcemi tedy vzájemným působením lze hodně vyřešit. S oblibou se s tím občas začátečnicky šermuje, jinak nic. Třebaže při flirtu. Interakce je také, když se někdo naladí na hezkou píseň. Je to všechno málo. Spíš se tomu běžně vyhýbají kvůli nepříjemnostem. V některých zemích se už chodci raději navzájem ani nedívají do očí a koukají raději do země, když ne zrovna do mobilu. Ženy to obtěžuje a muže nějaké koukání dostává do podezření. Bojí se toho dokonce i v rámci vztahu, ještě víc jak vzájemných doteků, což je velký průšvih, protože si tím neumí pomáhat a omezují si společný vnitřní růst.  Doteková gramotnost se tak dostává od žhavějších začátků až na nulu. Nejen to, je to i celkově trend, Mudr. Uzel:“Doteků čím dál více ubývá a to dokonce i v rodinách“

Existují i velmi významné a málo bedlivě pozorované vzájemné interakce. Např. krom interakcí ve vztahu by zbytek problémů, potíží, bolestí vyřešila interakce s rostlinnou říší. Rostliny, které potřebujeme jsou kolem nás. Rostliny tak reagují na to, co kdo potřebuje. Někdy se derou až do dveří domovů.

Jo, supermoderní medicína by byla určitě taky skvělou věcí a všichni si ji přejeme. Nikdy to však nebude znamenat to, že bude výhodné zacházet s tělem špatně. Jako třeba si při sportu s velkým nadšením vylámat všechny obratle, protože to pro tu supermoderní medicínu nebude problém zpravit a ještě vylepšit titanem.

Přejít nahoru