🔗 Jakou masáž si vybrat a jak často na ní chodit?

with Žádné komentáře

To jsou nejčastější otázky zájemců o masáže. Odpověď může být jednoduchá, co nejčastěji a podle potřeb. Vyplatí se však, víc nad tím přemýšlet.


Odpovědi bývají skryté i ve vlastní motivaci

Thajská komplexní masáž např. byla vytvořena pro každý den, což si u nás asi neumí nikdo ani představit a je to v našich podmínkách nereálné. Je to systém masáží, kdy se jedná o kombinaci cvičení a masáží. Masáže u mě dlouhodobě také kombinuji s různými cviky a je to má specialita.


Vše je individuální a aktuálně proměnlivé – cvičení i masáže

Tak jsem vyvinul a nabízím svůj systém kombinace masáže, cvičení a cvičení na doma. Přizpůsobil jsem to během praxe vypozorovaným různým přáním a potřebám, mých zákazníků.


Masáž je vždy podle praxe maséra 

Druh masáže bývá druhořadou věcí. Na jinou stranu záleží i na zákaznících. Je celkem jedno, co děláte a jak děláte a co chcete docílit. Každý obvykle přijde s tím, že se chce zbavit nějakého problému pociťovaného někde na těle. Někdo hledá jen odreagování. Jenže masáž není jako houska na krámu, že se na ni ukáže a ono to zabere vždy a máte to. Proč? Protože tělo není těsto, které by se dalo nějak podobně hnětat a uhnětat a bylo by hotovo. Na masáže se často pohlíží podobně zjednodušeně. Masáže jsou však velmi rozsáhlým a zajímavým tématem. Tady třeba šikovná paní vám ukáže, jak je to kolikrát komplikované – masíruje část obličeje – odkaz vede na seznam.cz. Jak se co podaří záleží na praxi maséra a na domluvě mezi masérem a zákazníkem.


Tělo funguje jinak a masáž je základ pro jeho fungování

Řešit všechno jen stravou a takové názory existují, že to jde, je nejčastější chybnou představou o zdravé životosprávě. Dokonce nestačí jen přidat ještě nějaký ten “pohyb.” K péči o tělo patří určitě cvičení, masáže a obojí je rozmanité a nepostradatelné. Pokud vymažete rozdíl mezi masáží a dotekem, je třeba říct, že bez masáží nelze existovat. Dá se říct navíc i to, že tělo potřebuje všechno a čím dál víc.

Proč tělo potřebuje čím dál víc?

Od narození potřebuje doteky (masáže), později cvičení a ještě později právě kombinaci cvičení a masáží. Rozhodující je kvalita obojího a načasování.


Konkrétně nabízím masáže k :

Masáže,Egon Reiter Praha
E. Reiter – Masáže Praha 2 a Praha 11

– provádění jógy a to každému. Každý kdo jógu nabízí má v józe svůj styl. Je to stejné jako v masážích. Dosahované cíle jsou také různé. Volím styl jógy, kdy je možné uspokojit i vysoké ambice zákazníka. Co nejrychleji jej dostanu do pozice dokonalosti. Ten její název není v józe daný pro nic za nic.

– odstranění bolestí a potíží a jednorázové uvolnění je klasika, kterou nabízí tak nějak každý masér. Tady bych zmínil Dornovu metoduUž 5.3.2013 jsem pro časopis uvedl Dornovu metodu i jako prevenci.

– dále nabízím zvládnutí svého těla, to pro ty, kteří nemají zájem o jógu vůbec. Hodí se to vždy a všude. K jakýmkoliv pohybovým aktivitám i k životu bez hýbání se.


Jak často na masáž?

Tak jako nejde všechno vyřešit stravou, tak nejde všechno uchopit a vyřešit ani masáží a cvičením. Musí se účastnit zájem, zvědavost a motivace a to musí přijít nejdříve od zákazníka. O co vlastně jde? Jde o vzájemné násobení energií, což podléhá svým pravidlům. Je to podobné jako, když dva udělají při spolupráci více, než každý sám a někdy taky víc jeden jak deset dohromady. Jde o co nejlepší využití možností, které se právě nabízí.

Zvu vás na masáže na Jih i do centra.

Reiter 5.1.23