Cvičení

Praktické cvičení pro vás

Nikdy jindy není vhodnější chvíle pro protažení bezprostředně po masáži konkrétního svalu, nebo jeho procvičení, nebo procvičení větší tělesné části. U mě je cvičení a nejen proto, vždy úplně jiné, než co se cvičí doma, nebo jinde.

Všechno, co je obvyklé, raději ani necvičte

Přichází ke mně často i ti, kterým právě i to jejich cvičení dopomohlo do situace, kdy museli vyhledat nějakou pomoc. Proč to tak je, že cvičení pomáhá málo, nebo vůbec a nebo že klidně vede i k bolestem? Ne vždy vede cvičení k bolestem kvůli až nějakému zranění. Mnohem více přispívá k deformaci fyzické formy, ať vychýlením kloubů, obratlů , nebo trvalým svalovým přepětím. V určitých místech dochází k přetěžování. To jsou přesně věci, na které je všeobecně vypěstovaná až naprostá slepota.

Je to přeci úplně jedno. Ono to nebolí hned a dokonce kondice jde nahoru. Nějaké příkazy a snahy , narovnej se vůbec nefungují, akorát víte co, no ano naresou. A jsme přímo u toho. Nikdo si neví rady, co vlastně s vámi a nikdo často nevidí a neví , co s právě uvedeným sám se sebou.

A jaké cvičení, že nabízí trh?

Sport
Sportem ke zdraví a k trvalé invaliditě.

Většinou posilování. Nic proti posilování nemám, ale až když je všechno – svaly a kosti, ve svých správných polohách. Ať už placené, nebo zdarma, nabízí vám všudepřítomný trh pořád to samé. Posilování chyb. Kondice zpočátku roste až jednou dojde na lámání chleba. O dalším ne/zlepšování kondice sportovce rozhoduje pak míra zachování přirozených pohybů. Aby to posilování tupé svalové hmoty nevypadalo vždy tak vyloženě blbě, tak se to kombinuje s různou zábavou. Trh vám nabízí posilování chyb a zábavu. A to celoživotně, skoro od narození a doživotně. Dále si přečtěte jak se tomu vyvarovat.

Dovoluji si tvrdit, že bez cvičení nic nejde!

Máme tu paradox. Obecně mohu říct, že kdo něco cvičí, tak je na tom o něco lépe, než ten kdo vůbec nic necvičí. Jenže souvisí to daleko více s mozkem a emocemi. To všechno dohromady dává určitou pohybovou gramotnost. Je to také schopnost učit se také nové pohyby a to je důležité pro udržení svalů, kloubů a kosti ve svých správných polohách.

Využijte u mě plně tohoto efektu při cvičení

Stačí se u mě naučit cvik a tělo zareaguje nečekaným způsobem. To prostě nelze docílit z knihy , nebo z videa. Vede to pak k tomu, že ten kdo umí zacvičit nějaký konkrétní cvik, tak je na tom kondičně stejně jako ten kdo takový cvik cvičí třeba dokola. Jenže ten první může být více v pohodě a druhý se zbytečně dře s něčím, co tělo už nepotřebuje.

Proto, šetřte se a necvičte zbytečně a jestli jste našli nějaké cvičení, které vám pomohlo, tak si jej hlavně alespoň občas připomeňte. Ještě lepší je naučit se k tomu nějaký nadřazený, komplikovanější cvik. To vám může zaručit stejnou kondici na dlouho celkem bez námahy.

Existuje nejvíc nadřazené cvičení?

Ano existují taková cvičení. Jedno je dokonce často všude znázorňované. Naši předci měli dost času se těmito věcmi zabývat a dnes jsou každému k dispozici znalosti celého světa. Tu námahu s hledáním nejlepšího cvičení vám mohu také ušetřit. Pokud znázornění toho cvičení najdete, a na mých stránkách je také, tak bych vám ještě k tomu poradil něco dalšího důležitého, než s tím začnete. Ušetřte si námahu s chybným prováděním tohoto cvičení. Dostanu vás do patřičných pozic nejrychleji, jak to jde. A to právě masážemi a pomocnými cviky.

Proč cvičit celé hodiny v kuse?

Je to sice opak toho necvičte zbytečně. Pokud si chcete opravdu hodně pomoct, tak jedině cvičením , které trvá hodiny a hodiny a je pro tělo nanejvýš aktuálně důležité. Třeba celkem 15h o víkendu. Posilování nelze takto provádět. Posilování přepálí jednou každému pojistky. Cvičení , které nabízím je spíše relaxační, koordinační, balanční a toho posilování je tam nejméně.

Je to pouze v případě praktického cvičení, které tělo zužitkuje aktuálně nejvíce. Brzy se pochopí proč, ale s tím teď zde nechci zdržovat. Pokud tělo příjme nějaký takový cvik, tak při náhodném probuzení v noci můžete zjistit, že jej tělo cvičí samo od sebe i při spaní. Jedná se o jeden z projevů emočního přijetí. Není to sice ještě důkaz, ale určitě existuje i emoční odmítnutí a to vypadá tak, že si někdo myslí, že může být čím dál naštvanější a cvičení bude přitom čím dál lepší, přesně podle vynaložené námahy. Taková matematika moc nefunguje. Jde o kvalitu energií.

Výhody cvičení u mě

Masáže Reiter

Nemusíte zaručeně hledat už nikdy lepší cvičení. Nemusíte vyhledávat skupinové cvičení. Vím, že mám i tajná klášterní cvičení. Byla utajovaná, protože jistá kombinace cvičení není vhodná a v jejich případě asketicky vedeného života tato nevhodná kombinace vznikala vždy. Nevhodné kombinace aktivit a cvičení existují vždy i dnes a s tím určitě mohu také dobře poradit. Už od začátku se vám bude zlepšovat koordinace těla, pohyblivost, kondice a držení těla. To všechno samovolně, což je to podstatné. Silové držení a násilné zacházení s vlastním tělem mohu pak připomenout jako druh agrese vůči sobě samému. Dále, masážemi nejenže nějak povoluji zatuhlé tkáně, ale přímo tím i umožňuji provedení některých cviků. Dále masážemi posiluji a aktivuji vitální body na těle a to přináší nesrovnatelně více užitku, než posílení svalů, o které většinou každému jde. Jenže tato tupá svalová hmota je pro tělo na zoufale nezajímavých místech. Nic moc se tam vitálně neovlivňuje. Kdo chce poznat své tělo, musí podat určitý výkon přesně podle toho, jaké chce mít výsledky. Ty pak zužitkuje ve všech svých aktivitách a zájmech.

Reiter 2/23

Přejít nahoru