nova-forma.cz Blog Co je akutní bolest?

Co je akutní bolest?

Co je akutní bolest? Z lékařského pohledu je to neskutečně nudné. Z laického pohledu je jedno o jakou bolest jde. Bolí přeci všechno i cvičení, práce, zábava, i sport a je přeci super, když to trochu bolí, ne?
Každá bolest znamená nesouhlas vašeho těla, tělo tak promlouvá k vám. Promlouvá i jinak, jenže zbystří se jen na tu palčivou bolest, že ano? To je právě dnešní životní styl.
Tělo určitě nepromlouvá v češtině, nebude říkat polopaticky, co máte dělat.Někdo říká, že tělo je moudré. No hromadu toho zařídí samo, to ano, ale jestli ho nebudete vychovávat, tak vás jako největší fakan dovede do pořádných problémů.
Pokud vím, tak všichni pacienti, kteří se jimi stali, tak si strašně stěžují, že je nic neupozornilo na horšící se zdravotní stav. A co ta malá bolest, ta tam někde byla, že? Tak to bylo to varování! Nejspíš dokonce dlouhé roky předem.
Jen nějaká malá změna životního stylu opravdu nestačí, nejspíš skočíte na špek něčemu, co bude zdrojem dalších bolestí a nejlépe od 16 let. Chodí ke mně i 10. letí a záda mají jak šedesátiletý dědek a nějaký sport jim k tomu ještě pořádně dopomohl. Všem určitě nejde jen o změnu životního stylu.
Někomu jde hlavně o kontakty a socializaci. A je ochoten proto obětovat i zdraví. Právě proto je také velká změna životního stylu tak těžká, protože vás okolí nechce pustit z vlastních sítí a činností.
Proto je výsledek ten, nejen že se trpí zbytečně a čím dál více se stávají i z mladých dlouholetí pacienti. Navíc je to všechno hezky kolektivně a dobrovolně.
Štítky:

Related Post