Egon Reiter masáže a cvičení, Dornova metoda

Co je akutní bolest?

Co je akutní bolest? Z lékařského pohledu je to neskutečně nudné. Z laického pohledu je jedno o jakou bolest jde. Bolí přeci všechno i cvičení, práce, zábava, i sport.  Kolikrát je přeci super, když to trochu bolí, ne?

Bolest jako nesouhlas těla

Každá bolest znamená nesouhlas vašeho těla, tělo tak promlouvá k vám. Promlouvá i jinak, jenže zbystří se jen na tu palčivou bolest, že ano? To je právě dnešní životní styl.
Tělo určitě nepromlouvá v češtině, nebude říkat polopaticky, co máte dělat.Někdo říká, že tělo je moudré. No hromadu toho zařídí samo, to ano, ale jestli ho nebudete vychovávat, tak vás jako největší fakan dovede do pořádných problémů.


Bolest je právě tím včasným varováním!

Jaké jiné by vlastně kdo chtěl? Pokud vím, tak všichni pacienti, kteří se jimi stali, tak si strašně stěžují, že je nic neupozornilo na horšící se zdravotní stav. A co ta malá bolest, ta tam někde byla, že? Tak to bylo právě to varování! Nejspíš dokonce dlouhé roky předem.

Zdravý životní styl

Jen nějaká malá změna životního stylu opravdu nestačí, spíš se skočí na špek něčemu, co bude zdrojem dalších bolestí a nejlépe od 16 let. Chodí ke mně i 10. letí a záda mají jak šedesátiletý dědek a nějaký sport jim k tomu ještě pořádně dopomohl. Všem navíc určitě nejde jen o změnu životního stylu.
Někomu jde hlavně o kontakty a socializaci. A je ochoten proto obětovat i zdraví. Právě proto je také velká změna životního stylu tak těžká, protože vás okolí nechce pustit z vlastních sítí a činností.
Proto je výsledek ten, nejen že se trpí zbytečně a čím dál více se stávají i z mladých dlouholetí a doživotní pacienti. Navíc je to všechno hezky kolektivně a jako dobrovolně. Pokračujte dál:

Jak tedy začít vnímat malé signály a lze rovnou pomoci od bolesti?

Mělo by být potěšitelné, že existují méně pracné systémy jak to vlastní tělo převychovat také jinak, než dřinou, otročinou a sportem. Dokonce si mohou lidi mezi sebou velmi pomoci od bolesti a to opět bez velké fyzické námahy.  Není to ani namáhavá snaha o vnímání něčeho neurčitého. Nabízím přirozený a samovolný proces, kdy jde o získání lepší kondice na základě lepšího vnímání signálů ze svého těla i z okolí. Přináší to lepší stresovou odolnost a schopnost odolat běžným lákadlům, které slibují nějakou zábavu a přitom poškozují zdraví.

Reiter

Přejít nahoru