Jak udržet jiskru, atraktivitu? Štěstí?

Jak dojde na lámání chleba, tak si každý uvědomí, jak je atraktivita ohromně důležitá, i když vlastně ani neví proč. Je to štěstí, které se dokonce často odmítá. 


Najděte své štěstí

Mělo by to být úplně bez debat, že atraktivita má hodnotu a stojí za to ji udržet. Kolikrát je ta snaha, až totálně ulítlá, jako třeba bulimie a botox panenky. Někteří se snaží dobře vypadat, mohou se s dietami a cvičením až přetrhnout, že jde naopak o zdraví. Na tělo to má dopad jako agrese, kterou dál ještě uvedu. Někdo tvrdí, že atraktivita je výsledek propagace, některých rysů jako štíhlost až vychrtlost, líčení, vystrčený zadek – lordóza…, a že jde navnadit masy na cokoliv. Mé zkušenosti jsou naprosto jiné.


Přirozená atraktivita může být jen ta nevymyšlená

je jako sama od sebe, třeba od dětství, ani si ji nositel/ka neuvědomuje. Je tam jako snad bez námahy a nijak pěstovaná. Od přírody. Je to vůbec možné, vysoká atraktivita bez námahy? Zcela bez námahy?!


Kde se ta jiskra vlastně tvoří? A štěstí?

Je ihned poznat, když tam je. Kdokoliv ji pozná, ale reakce mohou být různé. Jsou určité výkyvy a tolerance v hodnocení. Můžeme tomu říkat celkový šmrnc a glanc. Někdo pro to používá i nadávky, jakože atraktivní žena je kost, atraktivní muž je exot… Pozor na to, i tuto atraktivitu a i to zdraví, je někdo schopen zprofanovat a odmítnout.


Vysoký počet atraktivních jedinců ve společnosti je výhodou

Pokud je někdo vysoce atraktivní a umí s tím aspoň trochu zacházet, tak to enormně zjednodušuje život. Takovým lidem se vše odpouští snadno a už předem a to také pomáhá. Pokud je ve společnosti velký počet zdravě a přirozeně atraktivních, tak se to stává běžnou normou a může vše fungovat s větší přirozenou tolerancí. Ubývá stresu. To znovu přispívá k udržení zdraví ve společnosti. Ukazuje to na stupeň zdraví, nebo zdegenerování celé společnosti.


Atraktivita se musí jako květ ochránit před útoky

Atraktivní lidi se mohou naopak rychle stát cílem pro útoky, zejména když jich je trvale malý počet. Těch pár jedinců pak víc vyčnívá a svádí se o ně boje a bojuje se přímo i s nimi o pozornost, uznání.


Jak se bránit vůči agresi, když je všude?

Atraktivní se pak stávají až obětmi zainteresovaných. Jde o hrubé dobývání a lovení s nápadně pirátským stylem. V dnešním prostředí se dají pro piráty najít ideální podmínky skoro všude, něco jako středověké krčmy v podsvětí s alkoholem a dnes navíc s pestrým výběrem alkoholu a ještě i drogy a hromadu dalších závislostí. Už jen toho legálního je až příliš. To vše je tak často spojené s agresivitou, že se s tím každý musí v životě nějak popasovat. Všude je agrese, třeba jako v PC hrách, filmech a v pornu, prostě všude, kam se podíváte a co je běžně nabízeno. 


I naprosto zdravý a kdo chce zůstat zdravý, se musí naučit žít v agresivním prostředí.


Získat peníze na uživení, nebo normální rodinný život, bylo vždy a je spojeno s pořádným stresem. Bez ztráty kytičky a zdraví, je to dnes nemožné. Nejpalčivější otázkou lidstva je, jak se zbavovat stresu a jak zacházet s agresí. Tato metodika má zatím prakticky nulovou propagaci, jako by to bylo spíš odmítané. Plzák např. doporučoval sportovní utkání. Běžně se radí fyzické námaha a třeba štípání dříví. To všechno běžné je sice snadné, jenže je to málo

Jak udržet atraktivitu a štěstí? Co nabízím?

Vědět jak, je sice hezké, ale dokázat, to je těžké. Musí se otevřít brány fyzických možností a většinou také třinácté komnaty, které se snad nikdy ani neotevíraly.


Myslíte, že máte na to odvahu?

Jenže i náznak nějakého tajemna a neznáma si všichni žárlivě střeží. Nejvíc je to vidět na odmítání jakéhokoliv přiblížení na otrávených ženách z té spousty mužské nevyžádané pozornosti. Úplně nejvíc se ta otrávenost impregnuje do pohybů, grimas i do hlasu u prostitutek. Je také u všech těch princezen vězněných ve věži nějakým kralevicem. Některé to uvěznění i vyžadují. Má to bonusy, že dávají najevo, že nejsou samy, že jsou výhradním majetkem jejich kralevice, někdy dokonce jen vysněným, virtuálním. Máte odvahu na samostatnost? Většina ztrácí i zbytky svobody příliš lehkomyslně, nedokáží si v rodině prosadit ani čtvrthodinu, půlhodinu už vůbec, denně na nikým nerušené samostatné cvičení.


Musí padnout jasné rozhodnutí

Musí padnout slovo ANO a je nutné se na tom otevřeně předem domluvit. Kličkování sem a tam už na začátku znamená prakticky NE.


Jak to zkusit přes všechny obavy a nechuť?

Je třeba na uklidnění říct, že vlastně o nic nejde, jde o cviky, které se uvolňují a stále více provádějí jakoby samy. To tak dlouho, dokud nevyvolají aspoň trochu pocit určité senzace. Je to uvolňování endorfinů zcela bez námahy. Vtírají se do toho pořád tendence provádět všechno drsně, agresivně vůči sobě, což jsou návyky z každodenního života. Přesně to vytváří a dál posiluje bloky, deformuje tělo a to včetně výrazu obličeje, který také není uvolněný a za desetiletí se tvoří odpovídající vrásky. Jsou to všechno věci, které nejde úspěšně ovládat pořád přes den. Někdo si myslí, že se bude ovládat pořád, bude pořád rovně a nebude se smát, aby nebyly vrásky… Tak to není. Jde o cvičení a různě rychlé zvýšení kondice a při každé návštěvě. Vytvářím k celé akci ideální podmínky vleže, a v jiných polohách. Celá práce je v tom, povolování, a nenuceného uvědomění příjemného proudění v těle a umět to podporovat ještě dechem. Samovolné tendence těla jsou přesně všelijak opačné, stahování se a zatajování dechu nejlépe na úplnou nulu.


Životní zlom

Jedná se o zlomovou etapu v prožívání s vlastním tělem a musí trvat určitou dobu. Nakonec se totiž zjistí, že jde o samovolné soustředění a při tom dojde ke vzpomínce, že tyto pocity tělo už dříve mělo. Jen je zapomnělo, protože se nevědělo co s tím, když to tu bylo. Životním stylem a podmínkami se o to nepozorovaně přišlo.


To je to, co dělá jiskru a atraktivitu

Je to samovolné soustředění na určité víry v těle, někdy jako mentální tornáda ve spojení s tělem. Obvykle to zná každý. Má to určitě blízko k prvnímu buddhistickému vnoru. Setrvání v bezpříčinném štěstí. Jenže jde o něco, co je zapotřebí si umět v životě prosadit. Samo to degeneruje jako tělo bez cvičení a pak to už naskočí jen na vnější popudy, jako z hudby, z pohledu na něco atd. Je škoda to ztratit. Jde o to opět to nalézt a patřičně si vážit jako štěstí z vlastních zdrojů.


Porovnejte to s tím, co se nabízí jinde. Jaké štěstí nabízí trh?

Prakticky všichni vám radí jak na štěstí, dokonce i psychologové, tím že se utrácí prachy. Každý má najít nějaký ten svůj kousek štěstí někde venku. Radí se jak na štěstí v koníčkách, ve sportu a také v manželství. Kdo se naučí očekávat a přijímat štěstí z venku, třeba od partnera a nikdy jinak, bude závislý. Bude to pak po svém okolí vyžadovat a nejspíš to vždy nepůjde hladce a bude to způsobovat nespokojenost a zase pravděpodobně nějaký druh agrese.

Agresivita je sice častá a všudepřítomná a je třeba si uvědomit co dělá s tělem i při té zábavě u televize. Ať už jen prožívaná, tedy nijak projevená, při filmu, nebo jen pociťovaná doma, často právě to kazí životy všem. Stává se návykem. Někdo radí nebát se být agresivní, umět ji projevit, nezadržovat, nepotlačovat. Já bych si dovolil poradit nezačínat u agresivity, přestože jsou na tom založené celé různé terapie. Nejdřív se musí ovládat přijatelnější emoce. Existuje tu chronický nedostatek dobrých zkušeností.


Nabízím pomoc pro nalezení toho štěstí, které vytvoří pro všechno další bezpečnou oporu. Štěstí nesmí být až tolik závislé na vnějším prostředí. Naučené techniky bude nutné dál udržovat sám za sebe v rámci vlastní zodpovědnosti, i když třeba v partnerském vztahu.


Reiter 7/21

Přejít nahoru