nova-forma.cz Blog Bolest kostrče

Bolest kostrče

Bolest kostrče ukazuje přístup k bolesti obecně. Jako každá bolest, znamená chybné zacházení s tělem. Jenže těch chyb je víc.

Opravdu bolí kostrč?

Mnozí si pletou kostrč s křížovou kostí. Určitě to není snad kvůli nedostatečně detailních znalostí anatomie. Kostrč probírali přeci všichni už na ZŠ. Bohužel i v této věci jsou školní znalosti pro běžný život zcela nepraktické. To si vemte, kdyby někdo znal ještě i názvy v Ladinštině všech přilehlých svalů a nervů. Je to úplně k ničemu. V tom to není, takže v čem?

Bolest má obecné velmi nepříjemné vlastnosti

Je matoucí na více způsobů.

  • Cokoliv, včetně kostrče nemusí bolet hned po úderu, hned po úrazu, klidně za několik dní, až let ve spojitosti s jinými příčinami. 
  • Bolest se šíří. Nejvíc to asi každý zná na bolesti zubu, kdy začne bolet celá hlava komplet.
  • Bolest je většinou kolísavá, pár dní víc, pár dní vůbec, někdy je cítit, že může přijít každou vteřinu. Dotek bývá nepříjemný.
  • Bolest ovlivňuje emoce. Tak jako někdo neřekne, že ho bolí kostrč, protože je to intimní a ze strachu nekomunikuje otevřeně, tak jsou tací, kteří si neřeknou o intimní terapii, protože říct, že za všechno může kostrč, je přeci jen snazší.
  • Někteří tvrdí, že s bolestí se dá žít. Dá se na ní zvyknout. Musí se přeci vydržet. Atd.
  • Proč nás to všechno a další věci nenaučili už na té ZŠ a neučí se to ani později?! To byste nebyl konzument a nadšenec pro všechno špatné, co vám oddělá tělo na sto způsobů. 

K bolestem mám už jiný přístup, jak dřív

Speciálně u kostrče na ni nesahám zásadně na první návštěvě, i když bolí akutně a přesto pomohu už na té první návštěvě. Jak je to možné? Nepoužívám jen školní znalosti, ale znalosti jiné a z východu.

Bolest je trest za chyby v zacházení s tělem. Je pohodlné se spoléhat, že bude o vás vždy dobře postaráno, až to bude třeba. Jenže většinou moderní medicína pro každého udělá jen nezbytné minimum a nikoliv maximum, které se naučili někteří až dětinsky očekávat.

Odstranění akutní bolesti, která právě přechází v chronickou, tj. trvalou bolest hodnotím stejně vysoko jako záchranu života!

Naproti tomu jiní mají bolest za něco normálního, co patří k životu. Jsou dokonce tací, kteří dokonce vidí v bolestech a stresech, což tělo nedokáže rozlišit, cestu posilování osobnosti i těla. Měli byste včas vědět, že se jedná o cestu peklem a ta bolest se takovým typům s velmi vysokou pravděpodobností fakt povede na sobě realizovat.Nabízím něco jiného.

Bolest není jediným komunikačním kanálem vašeho těla. Bolest je kontrolka, která vůbec nefunguje spolehlivě. Než něco začne bolet, to už to dávno před tím nesedí.

Jak se tedy o vás postarám?

Ať už přijdete s jakoukoliv akutní bolestí, nebo nikoliv. Řídím se tím jen rámcově, protože někteří jen oddalují pomoc svým vyprávěním, jak je to táhne přesně tudy a tamhle a pak to bolí přesně až sem při tom a tamtom. Buďto budete v životě běhat po pomoci od jednoho k druhému, jednou s tím a jednou s oním, nebo se postaráte o sebe mým způsobem. Neřeším bolesti, ale jakmile začnu pracovat s tělem tak mizí už během návštěvy a postupně se už ani nevrací a  rozvíjím schopnost řídit své tělo jinak, než jak to dělá sport a běžné aktivity.

Výhody mých metod

Mělo by být velmi povzbudivé, že není zapotřebí čekat se založenýma rukama až jako bolest a potíže s tím spojené, přijdou. Mělo by být povzbudivé, že nepotřebujete znát názvy v deseti jazycích každé kůstky a žíly v těle. Nemusíte ani sportovat a ani obrazně se honit za pukem a různé míčky. Měli byste se předem těšit, že znalosti lze metodicky těžit z vlastního těla, a že se mi podařilo zřetězit různé metodiky do jednoho, pro vás přijatelného celku. Všechny výhody tu nemohu ani jmenovat. Jestliže aspoň některým z vás tohle za trochu námahy nestojí, tak už nevím co.

8/21 Reiter

Related Post