Kostrč. Bolest kostrče

Bolest kostrče ukazuje přístup k bolesti obecně a navíc v takové části těla. Kostrč je totiž normálně tabu. Dělá se, že neexistuje.

Pokud se profesorka Strunecká dostala do problémů, že napsala skripta – masáž kříže, tak co teprv, kdyby napsala – kostrče.

Jednak každá bolest, znamená chybné zacházení s tělem. Dále ještě k tomu, se mnozí pletou a říkají kostrč a přitom myslí křížovou kost, která je výš a je větší. Kostrč je opravu úplně dole, jako ocásek o 5 zakrnělých (víceméně) obratlích.

Opravdu bolí kostrč?

Nejde jen o to, že si mnozí pletou kostrč s křížovou kostí. Nemusí to být snad hned  kvůli nedostatečné znalostí anatomie. Bolest bývá často přesunutá. To znamená, že pocitově něco bolí a přitom zdroj bolesti je o různě hodně vzdálený kus vedle. Bolest má obecné velmi nepříjemné vlastnosti

Je matoucí na více způsobů.

  • Cokoliv, včetně kostrče nemusí bolet hned po úderu, hned po úrazu, klidně za několik dní, až let, ve spojitosti s jinými událostmi. Oslabení , nachlazení, stres …. 
  • Bolest se šíří. Nejvíc to asi každý zná na bolesti zubu, kdy začne nakonec bolet celá hlava komplet.
  • Bolest je většinou kolísavá, pár dní víc, pár dní vůbec, někdy je cítit, že může přijít každou vteřinu. Důležité je, že dotek bývá nepříjemný. Způsobuje až hysterii. Bolest ovlivňuje emoce.
  • Bolest a stud. Někdo neřekne, že ho bolí kostrč, protože je to intimní a ze strachu nekomunikuje otevřeně. Jiní naopak si na přímo nikde neřeknou o takovou intimní Wellness, ale mají odvahu jen na to, říct si o intimní terapii. Třeba protože si někde přečetli, že za všechno může kostrč atd. Je tak pro ně snazší.
  • Někdo má za mantru, že s bolestí se dá žít. Dá se na ní zvyknout. Musí se přeci vydržet. Atd. Může to být takovou volbou jednotlivce. Důvody můžou být různé, třeba různé bonusy v podobě péče nejbližších, ale může to být druh odmítání normálního života až masochismus. 

K bolestem mám už jiný přístup, jak dřív

Speciálně u kostrče na ni nesahám zásadně na první návštěvě, i když bolí akutně a přesto pomohu už na té první návštěvě. 

Bolest je trest za chyby v zacházení s tělem. Je pohodlné se spoléhat, že bude o vás vždy dobře postaráno, až to bude třeba. Jenže většinou moderní medicína pro každého udělá jen nezbytné minimum a nikoliv maximum, které se naučili někteří automaticky očekávat.

Odstranění akutní bolesti, která právě přechází v chronickou, tj. trvalou bolest hodnotím stejně vysoko jako záchranu života!

Jsou dokonce tací lékaři, kteří dokonce vidí v bolestech a stresech, posilování osobnosti i těla. Měli byste včas vědět, že se jedná o cestu peklem a ta bolest se takovým typům s velmi vysokou pravděpodobností fakt povede na sobě realizovat až dokonale. Nabízím zcela něco jiného.

Bolest není jediným komunikačním kanálem vašeho těla. Bolest je kontrolka, která vůbec nefunguje spolehlivě. Než něco začne bolet, to už to dávno před tím něco nesedí.

Jak se tedy o vás postarám?

Ať už přijdete s jakoukoliv akutní bolestí, nebo nikoliv. Řídím se tím jen rámcově, protože někteří jen oddalují pomoc svým vyprávěním, jak je to táhne přesně tudy a tamhle a pak to bolí přesně až sem při tom a tamtom. Buďto budete v životě běhat a hledat pomoci od jednoho k druhému, jednou s tím a jednou s oním, nebo se postaráte o sebe mým způsobem. Neřeším bolesti, ale jakmile začnu pracovat s tělem tak mizí už během návštěvy a postupně se už ani nevrací. Rozvíjím schopnost řídit své tělo jinak, než jak to dělá sport a běžné aktivity.

Informace o kostrči jsou dost spořivé

Dokonce učebnice, které jsou informačně bohaté až výživné o každém kousku těla, tak kostrč cudně nezmiňují jediným slovem. Na Kostrč nesahám na první návštěvě, ani v akutním stavu, přesto však pomohu i v akutním stavu. Křížová kost spadá do oblasti výrazných pocitů a u každého převažuje jedna ze tří možností, pocit ničeho, bolesti, příjemného. To poslední vyvolává větší zmatky než druhá. Není správné, že je kostrč důležitá, až když nesnesitelně bolí. V józe má daleko vyrovnanější význam, jen je lepší o tom nemluvit.

8/21 Reiter

Přejít nahoru