Reiter 702 406 816

O mně

E.Reiter

Zabývám se Dornovou metodou přes 10 let, Pomohl jsem s ní velkému počtu v každém věku. Je to metoda poskytující zajímavý úhel pohledu na fungování a vliv kloubů. Jako profesionální masér v Praze využívám často i jiné systémy, které se mi  osvědčily. Odstraňuji fyzické potíže a boleti od drobných po největší a chronické. Srovnávám kosterní soustavu, povoluji trvalé svalové tenze, i když třeba naopak vůbec nic nebolí, což se mi ukázalo být nejlepší prevencí.

Za největší zázrak považuji:

 • poznávat a rozvíjet schopnosti vlastního těla  a převádět napětí (energii) na vlastním těle a nakonec cíleně na páteři. Od počátku jsou odměnou nějaké ty pocitové senzace, bez kterých se život neobejde a později je to výrazné zvětšení kompetencí nad vlastním tělem a jedině tím se stanete vlastními silami pro ostatní oporou, nikoliv zátěží.

Mým největším zklamáním:

 • odstranění bolestí a potíží nepřináší zákazníkům nějak valně pocit štěstí, ani větší rozum, nějak výrazně se nepoučí.
 • zákazníci mají strach se otevřít včas, dokud je tělo schopné zajímavých zážitků, jako eufónie, vytržení, nával štěstí.
 • většina se nechá snadno strhávat aktivitami a zážitky, které ničí je samotné a vše okolo a přetáhnou únosnou míru jako u sportu a závislostí.

Názory na péči o tělo a masáže, které se nemůžou vyplatit

Jako perlu uvedu názor a jen jeden, který jsem slyšel asi už 2x, že kdo nemá práci, je úplně blbej, tak jde dělat masáže. Nebudu takové, ani podobné názory vyvracet. Mě osobně se vztah k masážím vyvíjel a začal kdysi také někde od nuly a stále objevuji něco nového. K péči o tělo masáže patří a navíc není ostrá hranice mezi masáží a dotekem a právě doteky jsou v rodinách naprosto zásadní. Svět masáží je nepředstavitelně rozsáhlý. 

Jóga posílení těla a nitra

r. 1988  V patnácti letech za tuhého socíka jsem v časopise našel článek o józe a tak jsem to cvičil a nestačil se divit, co to umí s tělem a nitrem. V té době jsem se dostal ke kvalitním skriptům o autogenním tréningu. Velmi dobře mi to šlo až po zahřívání, což je stupeň cvičení II a další stupně mi to už jen kazily. Proč, to jsem se dozvěděl dost přesně o něco později. Cvičení psychického tepla-prokrvení je totiž vysoká jóga, která má svá pravidla. Takže dokonce jinak vysoce kvalitní skripta, jsou plná chyb. Život je plný paradoxů, je těžké se v tom vyznat, ale je nutné být zvídavý.

Revoluce 1989. Měl jsem nepříjemný pocit, že příčiny nespokojenosti, kterou jsem všude kolem sebe viděl, vyřešeny nebudou. Netušil jsem jak hodně hloupé období života mě čeká. Navíc jsem neměl to štěstí, jako jiní, že bych mohl nějak nahrabat, že bych schytal nějakou tu restituci, nic takového. Měl jsem „jen“ štěstí na informace o józe, se kterými se roztrhl tenkrát pytel. Jen tím to byla pro mě zajímavá doba.

Bolest hrozí mácháním se v pekle

V r 2005 mě chytly záda jak sviňa. Předtím už párkrát také, ale tentokrát se sešli chlad, průvan, stres a chybné pohyby se zátěží. Jsou to jezdci apokalypsy. Říkal jsem si, taková bolest napořád, tak nechci žít. Vtipné bylo navštěvování doktorů, kteří ani jeden nezažili bolest a měli mě za simulanta, protože jsem přišel po svých a dotkl se klidně dlaněmi podlahy. Slavná supermoderní medicína mě oslovila a pomohla tak, že jsem kvůli bolestem a dalším potížím i z léků?!, chtěl umřít ještě víc. Začal jsem s cviky, masážemi a Dornovou metodou. Hodně z toho také sám na sobě. Až po dlouhé době studia, zkoušení metod, bylo definitivně po bolestech.

„Co tě nezabije, to tě posílí“

Nevěřte tomu pořekadlu. Přes bolesti to posílení bude tragédie.

 

„Bolest je trest za chybné zacházení s tělem. Malá bolest je varování, že se zachází s tělem špatně. A víte co? Každý nad tím varováním mávne rukou, dokud neleze po čtyřech! „

Opakovat chyby se nevyplatí

Kdo se chce mazlit s bolestmi, tak život sám je nebezpečně ochoten vyjít maximálně každému vstříc, až do samého konce.

Neuměl jsem si ještě ve 30. představit, že bych dělal kurz masáží, ani že bych na ní šel. Nerozuměl jsem energiím, pentagramu o 5 živlech, normálně jsem se tomu i vysmíval. Vysmíval jsem se čajům. Těmito chybami je nasycená celá společnost, byl jsem i já. Dávno jsem podobné chyby přestal opakovat.

Kurzy, semináře, praxe

Absolvoval jsem řadu různých kurzů, seminářů a vzdělávacích akcí i v cizině. Bla, bla, bla. Kdybych studoval medicínu a měl třeba 4 doktoráty, tak si neumím sám pomoct.

Co dělám nyní

Mám  technický a praktický přístup. Bylo to vybičované nutností zbavit se vlastních potíží. To, co dělám je praktické a lépe vysvětlitelné, jako energetická a silová práce. Je to technické, třebaže se zajímavými prožitky. Otevřte se prožitkům, dokud to jde.

 • Ti co chtějí hlavně prožitky, tak jim obvykle právě chybí to bezpečné ukotvení na vlastní tělo. Tělo je pak uzemní ochotně po svém samo, bolestmi.
 • Také ke mně chodí zájemci o všechno možné, také o psychosomatiku,  ale než se všechno vysvětlí, tak venku vyroste kedluben a zákazníci jednak nemají čas a jednak si chtějí dokazovat svou pravdu, jinak by se tomu nevěnovali. Čas nemáme nikdo, tak věřte, že je lepší pracovat, když už se ví jak a tolik nemluvit.

To dobré, co umím není díky něčemu zlému, čím jsem prošel, ani tím, že jsem se houževnatě s tím vším potýkal desetiletí. Jako, že:“Všechno zlé, pro něco dobré.“ To fakt, ne. Vím jak následující souvisí s bolestmi, to ano. To nejlepší co umím, je hlavně díky tomu, že mi zbývalo trocha času na to dobré a to posiluje nejvíc. Konkrétně zatím snad toto: Najděte proto své štěstí hned a neplácejte se v pekle negativních a pozitivních stresů.

V Praze

 • 10.5.13… Množství dotazů, jak si může každý nejlépe sám pomoci, bylo již velké, tak bylo načase přijít s kurzem, který takové rady shrnuje, individuálně upřesňuje a rovnou i předvádí, protože jde zároveň o masáž.
 • 26.11.14 Proč přijít ke mně na Čínskou masáž?
 • 20.3.15 Pokud některé postupy zvládne někdo sám doma, nebo je dokonce nutné tělo předpřipravit, tak milerád nabídnu poradenství, nejčasstěji podle TČM, dále byliny očisty a další. Někdy je to jen opravdová masérská troška, kterou odstraním někomu bolesti, kterou by mohl udělat i partner. Proto jsem začal nabízet i poradenství pro partnerský život.
 • První Reiterova věta: „Pružnost vztahu je dána pružností páteří a k zachování pružnosti jsou zapotřebí znalosti a zodpovědnost.“
 • 04.20 Uzavření ekonomiky mě přinutilo se zamyslet jestli nabídnout online lekce soustředění a nějaké cviky. Vím, jak hodně se dělá chyb u mě na lehátku, přímo za mé asistence, takže ne. Deset lidí udělá jeden cvik z videa v deseti jiných, chybných verzí. Nově jsem raději nabídl něco, co vydrží dlouho být vysoce aktuální a praktické: sycení těla extatickou myslí.

Psali o mě zde 2013:

http://sokolovsky.denik.cz/zpravy_region/dornova-metoda-pomaha-od-bolesti-navraci-obratle-do-puvodni-polohy-20130305.html

aktualizace 5.10.2020 Reiter