nova-forma.cz Blog,Poradenství,Štěstí,VZTAHY POHLAVÍ Ž/M - JIN/JANG Jaký byste si přáli vývoj událostí a vlastní vývoj?

Jaký byste si přáli vývoj událostí a vlastní vývoj?

Život je kolísání úspěchu a neúspěchu. Všeobecně chybně se zachází se slovem vývoj Dá se na něj sice všechno hodit, jenže je v tom pastí a pastiček jak na jarmarku, protože se snadno něco důležitého přehlédne. Vývoj totiž může být na úkor budoucnosti. Dá se tomu zabránit? Ano. Takový nebezpečný vývoj na úkor budoucnosti je plný drobných předzvěstí, že se žije vlastně blbě, i když jde vše nahoru a je to hepy a in a přátelé plácají po rameni a v posteli je to jeden pornofilm v kuse atd. Jedni radí nevšímat si a nerozptylovat se nějakými problémy. Já radím jak je citlivě analyzovat. Vyžaduje to určitou energii.
Citlivost je další pojem, který se používá špatně a někteří před ní varují. Tím netuší kam to vedou. Citlivost si běžně někdo plete s nežádoucí přecitlivělostí. Jenže jedině citlivost dokáže detekovat drobné problémy včas a v součinnosti s analýzou je možné situaci stabilizovat. Tím se nabírá na stabilitě a objevují se další a další nástroje na potlačení těch drobných problémů. Přesně tím se větším problémům předchází.
Pokud se to dělá dost často, tak jeden zjistí, že trčí z řady, že je jiný jak ostatní. Zatímco jiní se nechávají unášet tím vývojem, nějakým, tak tady to s nějakým vývojem přestává mít cokoliv společného.
Potíže prakticky žádné nejsou, všechna se řeší už v náznaku, včetně zdravotních a kondičních.Tak co to teda je?! Začíná to být o evoluci a involuci. Za dobrých podmínek člověk “pasivně” využívá příznivého větru, pokud tedy je. Pak je možné mluvit o příjemné evoluci. Pro společnost by neexistovalo nic lepšího. Hlavně ať nikdo nezačíná revoluci, nějací pitomci se už právě zase ozývají a chtějí do ulic.
A co když není žádný příznivý vítr a spíš samé klacky pod nohy? Zejména v úchylné společnosti, úchylné na rozhazování peněz?! Pak je tu naštěstí ještě ta involuce. Je to takový malý zázrak, kdy se citlivost používá už méně na detekci problémů a mnohem více na funkce organismu, který odhaluje o sobě mnohá tajemství, která sice zaujme i lidi plně zaujaté tím vývojem. Dokonce je to i ohromuje, kolikrát jsem si toho u nich všiml. Jenže doposud na to neměli čas se tomu věnovat, nebo neměli prý prostředky. Jenže kolikrát měli a dokonce měli velký prachy, na létání, notabene na jedovatý petrolej, po všech prdelí světa, ale třeba jen půlku peněz na tohle ne. Tak jsem fakt zvědav esli to bude jinak a za jak dlouho.
Štítky:

Related Post