Jak ovlivnit vlastní vývoj?

Když se řekne vývoj, každý myslí na úspěch a zajištění se atd. Nabízím pohled na ovlivnění vývoje přes vlastní tělo. Nebýt při tom vždy jen obětí životních nahodilostí. Jde nejprve o to, co je k tomu vlastně zapotřebí. Je to odvaha, zvědavost a určitý stupeň neosobního pohledu na sebe.


Vnější vývoj je pomalý a určuje ten náš

Život je kolísání úspěchu a neúspěchu. Všeobecně chybně se zachází se slovem vývoj Dá se na něj sice všechno hodit, jenže je v tom pastí a pastiček jak na jarmarku, protože se snadno něco důležitého přehlédne. Vývoj totiž může být na úkor budoucnosti. Dá se tomu zabránit? Ano. Takový nebezpečný vývoj na úkor budoucnosti je plný drobných předzvěstí, že se žije vlastně blbě, i když jde vše nahoru a je to hepy a in a přátelé plácají po rameni a v posteli je to jeden pornofilm v kuse atd. Jedni radí nevšímat si a nerozptylovat se nějakými problémy. Já radím jak je citlivě analyzovat. Vyžaduje to určitou energii.


Citlivost  jako vodítko ve vlastním vývoji

Citlivost je další pojem, který se používá špatně a někteří před ní varují. Tím netuší kam to vedou. Citlivost si běžně někdo plete s nežádoucí přecitlivělostí. Jenže jedině citlivost dokáže detekovat drobné problémy včas a v součinnosti s analýzou je možné situaci stabilizovat. Tím se nabírá na stabilitě a objevují se další a další nástroje na potlačení těch drobných problémů. Přesně tím se větším problémům předchází.


Pro samostatnost je dobré zvolit již ověřený koncept
A co když není žádný příznivý vítr a spíš samé klacky pod nohy? Zejména v úchylné společnosti, úchylné třeba na rozhazování peněz?! Pak je tu naštěstí ještě ta involuce. Je to takový malý zázrak, kdy se citlivost používá už méně na detekci problémů a mnohem více na funkce organismu, který odhaluje o sobě mnohá tajemství, která sice zaujme i lidi plně zaujaté tím vývojem. Dokonce je to i ohromuje, kolikrát jsem si toho u nich všiml. Jenže doposud na to neměli čas se tomu věnovat, nebo neměli prý prostředky. Jenže kolikrát měli a dokonce měli velký prachy, na létání, notabene na jedovatý petrolej, po všech prdelí světa, ale třeba jen půlku peněz na tohle ne. Tak jsem fakt zvědav esli to bude jinak a za jak dlouho.
Přejít nahoru