nova-forma.cz Masáže,Poradenství Tenisový loket – klouby

Tenisový loket – klouby

Nedávno ke mně na polikliniku přišel zákazník, který má už rok potíže s tenisovým loktem. Jeho bolesti jsou kolísavé nejen podle námahy, ta nepřicházela první půlrok ani v úvahu. Žádný sport, těžká práce, nic takového, půl roku. Podle něj jde nyní o to, že je jedno co dělá, bolí to pořád i při nečinnosti.

Tenisový loket

Vyzkoušel už ortézu a pod, léky, rázovou vlnu, fyzioterapie, potravinové doplňky, cvičení, a jiné a také pár nezvyklých metod, nikoliv operaci. Každá metoda situaci různě hodně zlepšila, ale nic z toho nevedlo k naprostému odstranění problému.

PRVNÍ NÁVŠTĚVA U MĚ:

Řekl jsem mu, že většině pomáhá všechno to, čím prošel. Zatím nešel na operaci, tu jsem mu pochopitelně neradil a jeho známý doktor mu ji vymluvil.

Během a na konci první návštěvy u mě, ucítil velmi výraznou úlevu. V průběhu minut i vteřin, žasl, jak je úleva tak rychle vůbec možná.

Doporučil jsem mu věci, které ještě neznal, také dlouhodobému natažení a pokrčení lokte v klidu a hlavně nic těžkého nezvedat, i když si myslí, že už nyní může, ne určitým způsobem a přijít ke mně opět za týden. Změna způsobu úchopů není definitivním řešení, jak by se zdálo, nevydrží to dlouho, problém se pak rozšiřuje na další svaly. Stačit to nemohlo v žádném případě. Až na potřetí byla situace o mnoho lepší, ale zase jen lepší, nic definitivního.

Tenisový loket patří k velmi omezující bolesti a značně ohrožuje pracovní výkon, celkovou kondici i kvalitu života. Tenisový loket, jak je zde popisuji, řadím do kategorie bolesti svalů a šlach spojené se záněty a někdy se zraněními šlach i svalů.

Jak se projevuje tenisový loket? A co jiné klouby? 

Během týdnů obvykle nabývá na hrozivé intenzitě a chronicitě, odeznívání problémů dostává značnou setrvačnost. Tyto první týdny rozhodnou, jak dlouho problém potrvá. Vyhledat pomoc považuji za nezbytné.

Některé pohyby nejdou udělat bez bolesti, nebo vůbec nejdou.

Během noci několikrát probudí palčivá bolest při natažení i skrčení lokte. Někdy jen tak tak, že je možné polohu lokte změnit vlastními silami ruky, často jen s pomocí druhé ruky. To jen pro porovnání stavu, pro ty kteří mají tento problém. Během těžkého přetížení dochází ke zhoršování, které bolí ihned a trvá několik dní a nocí, než se to uklidní, v průběhu těchto dní stačí minimum pohybu na opětovné zhoršení a k tomu další zhoršení. Vadí i pouhé běžné zvednutí ruky a jedinou možností, jak zmírnit bolest kolikrát zbývá najít určitou polohu a nehýbat s celou horní končetinou včetně prstů. Je to otázka zvládání vlastního těla. Tvoří se viditelný otok a hmatatelné různé útvary na tkáních ve všech hloubkách. S každým jiným kloubem jsou problémy v bledě modrém podobné.

Je nalezení šetrné a definitivní pomoci s takovými problémy, čím dál těžší?

Jak tvrdím, tak masáže jsou uměním a případy které mi prošli pod rukama mi ukazují, že umění lze dále zdokonalovat a to vždy. S tím se nedá nic dělat a je dobré si domyslet další důsledky, včetně toho, že bez správné masáže kvalitní pomoc 

neexistuje!!!

Značnou nevýhodu mají těžce pracující, kteří si nemohou dát od námahy oraz několik měsíců v kuse. Všichni ostatní mohou mít po problému na tři návštěvy u mě v prvním měsíci vzniku bolesti, pokud se nejedná o drastické zranění vyžadující bezodkladnou operaci a to je málokdy. Čím déle problém trvá, tím více degeneruje i kloub a kost.

Jak je možné, že všechna pomoc jakkoliv moderní, permanentně znovu a znovu selhává, včetně operací a prášků? Jako by snad bylo na světě málo nasbíraných zkušeností.

Díky rostoucím vlastním zkušenostem jsem pomohl i tomuto zákazníkovi, který byl co týče tenisového lokte u mě nejtěžším případem. Na tenisový loket mohu určitě doporučit mou masáž se vším ostatním i jako prevenci podobných životních patálií.

Je možné lépe pochopit fungování kloubů a dokonce zlepšit, i když nebolí?

To je správně položená otázka. Ano, o to mi právě jde především, jak vytvořit takové podmínky na těle, aby podobné potíže ani nevznikaly.

25.8.2019 Reiter

Štítky:

Related Post