Co je zdravý ideál?

Líbí se vám zdravé a pohyblivé tělo?

Dokonce značná pohyblivost nevylučuje bloky.

Jak myslíte, že se udržuje?Stravou, dietami, detoxikacemi, očistami, cvičením, jógou, čchi kungem masážemi a hromadou dalšího. Pozor na názory dokonce i odborníků a některých doktorů, kteří tvrdí, že nepohyblivost je daná stářím. Tvrdím, že za nepohyblivost může způsob zacházení s vlastním tělem. Pak je to prý ještě genetické, ale nenechte se oklamat, je to jen zbožné přání najít všechno v genech, aby náhodou lidi nepřišli na to, jak si sami pomoct, nebo dokonce si pomoct navzájem.

Proto i staré tělo jak Jeruzalém, může být pohyblivé a zdravé.

Zamilujte si zdravý ideál

Někomu se líbí vystrčený zadek. V rádiu jsem slyšel, že všem se líbí. Baletky to mají za úkol. Ženy na reklamách, na aktech chtějí mít zadek vystrčený a velký jak Václavák. Jak si ověřit, že je to debilita? Jednoduše.

Podívejte se na staré lidi v okolí. Co vím na nich vadí? Asi to bude neakceschopnost, ta určitě vadí i jim samotným. Akceschopnost je daná koordinací těla a ta je daná schopností mozku ovládat svaly, zejména uvolňovat valy. Mají sklon se stahovat, zatínat, být v trvalé tenzi, napořád, až do vyčerpání. Proto se nedávno objevilo, když vědecké týmy pracovaly na plný výkon, za enormní balík a věnovaly tomu hromadu přesčasů, že nepohyblivost těla a demence mají souvislost. Má to znamenat, že jsou mladí lidé s pohybovými potížemi také dementní? Jako diagnóza mě to nezajímá, je to věda sama pro sebe a drahá. Stojí nás všechny nehorázné prachy na odvodech, daních a cenách. Mě zajímá, co mohu zlepšit já a hned. Pohyblivost v každém případě určuje možnost podat výkon ve sportu a při práci. Nepohyblivost přináší omezení, která mohou některé úkony zhoršit až znemožnit. Nepohyblivost části těla ukazuje obvykle na vývoj bloku, který bude asi jednou bolet. Bolest jako taková již výkon sportovní, nebo i jakýkoliv , třeba sezení v kanclu, či doma, či na hom ofis, dost omezuje. Nakonec akutní stres, když už se tělo začíná třást také omezuje pohyblivost a zhoršuje soustředění třeba při učení.

!Bolest snižuje kvalitu života a možnosti požitků. Jestli někdo tvrdí, že bolest nevadí a musí se vydržet a kdyby ji neměl, tak už nežije apod., tak neví to, co zde píšu já. Vůbec to nechápe.“

Jak poznat ideální postavu

Ta nepohyblivost začíná třeba lordózou třeba pohybově jinak nadaných tanečníků ve dvaceti. Je zde míněna lordóza v bedrech. Pak je i krční lordóza, ale tu si obvykle zrovna tanečníci mají za úkol hlídat, aby neesteticky nevystrkovali hlavy dopředu, notabene proti sobě. Na ilustrační fotce tyto věci zrovna vidět nejsou. Uvidíte to všude. Zato zadek až ke stropu je estetický a nevadí nikomu, všem se líbí. Všichni ho milují, ten blok, tu chybu na tělesné formě a zdroj všech budoucích problémů. Jestli chcete znát svou budoucnost, zeptejte se  starých lidí kolem vás na jejich bolesti. Budou nápadně často právě tam, kde jsou chyby ve fyzické formě, o kterých zde pořád píšu a přesně tam, kde jsou nejméně pohybliví.

Vznik nepohyblivých částí na páteři je u jinak pohyblivých lidí  a pohybově nadaných lidí, dost zajímavý. Je to plíživý růst bloků na těle za podávání až excelentních výkonů.

Jak udržet pohyblivost do sta a více let?

Znamená to udržet si prakticky ideální postavu, tu přirozenou, ta zaručuje zdraví a žádné potíže a žádné bolesti. Výhodou je mít co nejdříve schopnost odhalit zdroje tuhosti, a napětí, neřku-li zdroje stresu, na vlastním těle. Stres totiž borci u nás prý vůbec žádný nemají. Vím, že o stresu někteří jen melou, další radí jednu si zapálit. No to určitě! Zapomeňte, že proti stresu pomůže cigáro, droga, čokoláda,  hezká slečna, nové auto, dovolená, moře….

Jak se zbavit tuhosti a napětí?

Kromě kvalitního životního stylu bez zbytečných stresů z cestování, koníčků.. Kromě kvalitní stravy, vody, čajů…. Kromě detoxikací a cvičení…. Také masáže. Bez poznatků páteře se daleko nikdo nedostane a nejspíš se pohyblivost do sta let neudrží, ani do 40. let, ani do 25. let. Dornovu metou používám už deset let a k takovým účelům jako výrazně zlepšit svůj zdravotní styl, tak k tomu jsem musel opravdu přiřadit mnohé z vlastní praxe a zkušeností. Dornovu m. v tomto smyslu používám již jako přípravu. Je zapotřebí se naučit prodýchávat páteř a mnoho dalšího.  Nemohu vám tedy radit, choďte na masáž, na Dornovu metodu a držte dietu a hromadu dalšího a budete mít to, co tu zmiňuji. Jen rady opravdu nestačí.

Nejhorší je stres a zejména ten, co není cítit

Dožít se vysokého věku ve zdraví znamená velmi mnoho, je to udržení si soběstačnosti. V Japonsku se to prý cení vysoko. Nesmí se hromadit prohřešky proti zdraví, třeba sportem si zlikvidovat půl páteře. A něco štěstí je třeba určitě, to nepopírám.

Kdo umí zacházet s vlastním tělem a umí najít a povolit napětí nejen svalů, ale i tkání, tak to bude umět i na těle druhého. Ve vyšším věku určitě bude tato pomoc druhého stejně důležitá jako kdykoliv předtím. Stres způsobil největší škody a ještě hodně škod napáchá. Není snadné s ním bojovat přímo, všechny ty metody a rady, jako psychologie, masáže, udělejte si drobnou radost, kupte té svojí kytku… Kašlete na to, jestli chcete něco, nejlepšího. Radost příčinná, díky štěstí z hezkých událostí moc nepomůže. To není vaše schopnost, jste na tom závislí. Nejúčinnější je bezpříčinná radost a tou je navíc nutné sytit tělo a na tom zde pracuji.

11.9.2020 Reiter

Přejít nahoru