Proč přijít na masáž zrovna ke mně

Mnozí neví jakou masáž si mají vybrat, dokonce ani ti, kteří mají medicínské vzdělání . Neví podle čeho, jakou, neví.  Je to naprostá tragédie. Asi je to tím, že jsou masáže tak různé. Jednak nenajdete dva, kteří ji dělají zcela stejně a nenajdete dva dny, kdy na tu jednu budete reagovat úplně stejně. Proč přijít na masáž zrovna ke mně? Mnozí by chtěli, aby bylo snadné se v masážích orientovat, jenže oni souvisí s reakcemi těla na mírný  tlak až po silný a dokonce souvisí i s polohou těla při masáži, takže i s cvikem při masáži. Pak hlavně záleží, jak se to umí všechno poskládat. O jaké jde reakce těla?


Masáž a aktuální situace

Každý kdo masíruje to dělá dobře právě podle toho, jak dokáže masáž přizpůsobit  aktuální situaci. Masáž by měla být příjemná a někdy je třeba přitlačit. Takže nejde o to, abych někoho k něčemu nutil, nebo nechtěl vyhovět. Profesionalita maséra je právě v tom, umět přizpůsobit tlak a provedení. Proto reakce často zkouším, protože ty se mění již v průběhu masáže a také v delším horizontu. Vždyť o to také většinu každému jde, aby masáž zabrala, aby byla, co nejvíc účinná. S každou další návštěvou by to mělo být lepší, což je v rámci možnosti trvalého růstu kondice určitě podstatné. Kdo přijde ke mně poprvé na masáž, tak nemohu udělat to, co reálně půjde až na desáté návštěvě. Například svaly získávají kondici tak, že na stejný tlak je jejich reakce zpočátku bolest a po opakování příjemná.

Odtud vychází zmatky některých zákazníků, kteří neví, kam by ještě všude chodili, protože nevěří vlastně ani jednomu, že by je byl schopen posunout vždy o kus dál. Někdo si plete také počet návštěv s délkou docházky někam.

S každou návštěvou by se mělo u mě něco lepšit. Stejně jako , když se chodí někam na tréningy. Přece nechodím někam, kde se nic dál nelepší. Proto na každém vyloženě sleduji změny k lepšímu. Je také rozdíl v následujícím. Někdo si myslí, že chodit někam rok a rozkouskovat si to na 1x měsíčně je totéž, co 2x týdně. Je to asi rozdíl jako při jiném tréninku. Někdo se hrozí těch finančních výdajů při častější návštěvě u mě. Účinnost je však nesrovnatelně větší. Jaká účinnost?


Problém bývá v tom, že já si sice už na začátku všímám změn na těle, jenže zákazník to nepociťuje jako příval štěstí a jeho všechny ostatní problémy to také neřeší.


Abych se neradoval z dobrých výsledků jen já, musím jim občas připomenout, co je všechno bolelo na začátku a jaké měli potíže. Na lepší se zvyká rychle. Na špatné se rychle zapomíná.  Zapomíná se jak byly potíže na začátku otravné. Na začátku je také nadšení a plán, co všechno se u mě získá, trvalý růst, nebo něco jiného, co píšu a najednou je tu nějaký neurčitý mezistav. Stejné je to při sportu, kdy se pořád dře a opravdovou radost přináší najednou jen zápasy někde v zahraničí a ještě k tomu jen při úspěchu a to je jednou za dlouho.


Zbavit se potíží a bolestí nepřináší radost a naplnění, jak si mnozí myslí. Radost je něco docela jiného.


Na radosti se musí zapracovat jinak a musí tomu odpovídat nějaké schopnosti a také opět reakce těla. Někteří dělají chybu,že jim stačí, že jim pomohu od bolestí a potíží a zde končí. Ve skutečnosti to zde má začít. Právě na vrcholu sil je ideální čas začít dělat něco, co naplňuje a přináší radost.


Kde chtějí všichni končit s pomocí, tam já vlastně teprve opravdově začínám.

Chlast, drogy, sport … vytváří kolikrát dost podobnou debilitu.

U nabídek jiných to tak může být, že nabízí řešení potíží jejich odstraněním, třeba něco naposilují, natrénují a je to. Pak to mají také spojeno také s radostí z vnějších úspěchů, s těmi zápasy a soutěžemi, nejlépe v cizině. Je to radost závislá na vnějším ohodnocení, uznání. Já naopak vytvářím radost nezávislou na vnějších podmínkách. Jdete k ní přímo, více přímo už to ani nejde.


Vytvářím nezávislost. Ukazuji zdroj radosti bez příčin. Investovat zde včas se vyplatí každému.


Je to třeba na těle nejprve vybudovat a pak ukážu samo-udržovací mechanismy, které každý může používat sám doma. Ta nezávislost je až zarážející. To znamená, že si nevytvářím závislost na sobě, jako to bývá všude a také se zmiňuje že vzniká v terapiích. Žebříček na hodnocení stavu těla mám jiný, než je běžný. U sportovců je to měření časů a metrů, kam skáčou a běhají, jedou atd. Sportovci i ti rekreační, jedou pohraně, kde hrozí úrazy a přetěžování. Má stupnice je od bolestí a potíží přes neurčitý stav, kdy nic nebolí, na nic si nestěžuje a cítí se nemastně, neslaně. V neurčitém stavu má každý dojem, že pro radost se musí něco hodnotného produkovat námahou a bohužel většinou každého napadne se někde honit, třeba za pukem a míčem. Dosažení štěstí je pak závislé na úspěších, je různě problematické, podmíněné, nákladné, neudržitelné. Vyhrávat v cizině asi není snadné každý rok.


Je třeba najít zdroj štěstí přímo ve fyzickém těle. Jakmile uteče zájmem do okolí, tak to vám nabídne jen samý stres. v různé formě – úzkost, útlum, třes, těšení se pořád na něco, co bude a ještě jen možná bude. Život mezitím proklouzává po týdnech, letech a desetiletí skrz prsty. Je to železné pravidlo. Přijít na to nějakou dobu trvá. Je štěstí na to přijít včas a vědět následující.


Neurčitý stav se na těle jeví jako bez pocitových senzací. Nějakou dobu je možné tento cit snadno vypracovat zpět. Po desítkách let trvání takového stavu, je těžké je opět vybudovat. Potom, pokud se přidávají potíže a bolesti, je těžší je odstranit, právě ze stejného důvodu. Ztráta vnímání.  Dostat se do pocitových senzací není proto možné na jednu návštěvu, pokud již jsou dlouho v útlumu Někteří zákazníci nerozumí masážím vůbec a laťku úspěchu si nasazují příliš vysoko. Někteří jsou zase skromní a přijdou na masáž jen tak a tak jen tak zase i odejdou. Kdo chce masáž a nic víc, tak to také tak i bude, že nic víc. V součtu to pak vychází draze, když vlastně každá péče o tělo je drahá, zejména při potížích a k tomu je třeba přičíst sníženou kvalitu života ze stresu.


Zde máte maximální užitek z masáží

Vybudovat pocitové senzace na těle je tedy vždy nějak pracné. Proč? Zejména pro zatvrzelé odmítání. Jedné zákaznici na třetí návštěvě zmizely potíže a už by chtěla běžet někam na jógu. Proč by se dál měla zdržovat se mnou, že? Řekl jsem ji,že se ji to vrátí, že jsem ji to uvolnění posunul jen o 20% a nemá to sama vůbec pod kontrolu. Ví o své tuhosti, ví že mé cvičení je k věci a již pomohlo, ale dál chce cvičit něco svého. Že si myslí, že ví víc, než já? Příčinou u ní byla kumulace stresu, napětí v celém trupu. To vnímá jen neurčitě a bude to pokračovat dál. Není důvod proč by tomu tak nebylo. Největší chybou je, že si to někteří nenechají vysvětlit a později až se potíže zase vrátí, tak bude znovu hledat někde pomoc a tak pořád dokola a pak ji jednou napadne, že nic nepomáhá.


Trh – ten tolik milovaný tržíček nabízí posilování do zblbnutí

Nejčastěji se nabízí posilování, já nabízím ještě rovnání, jenže obojí funguje jen v úzkém spektru fyzických stavů. Posilování vytváří tuhost a ta brání narovnání fyzické formy a tak se na těle posilují bloky a jinde je nějakou dobu hypermobilita. Pokud se nezlepší celková koordinace těla z hypermobility vzniknou časem nové bloky a pak je pomoc zase těžší. Postižený má za to, že se mu potíže vrací, nebo že přichází bez varování, nechápe, co po něm život chce, proč mu to dělá. Přitom je to všechno na těle čitelné celá desetiletí. Je to proces bez přerušení. Ztráta pohyblivosti, potíže, bolesti, tuhost jsou ta včasná varování. Ztráta citlivosti by mohlo být největším varováním. K tomu je však zapotřebí:


Navázat kontakt s tělem

Je nutné se naučit se soustředit na tělo. Soustředění vyvolávám přes předem vytipované body na každém jiné. Jejich účinnost si stále znovu ověřuji a testuji. Soustředění na trup nesmí trvat dlouho. Kdo se zaměřuje na čakry, tak to vypadá, že si nakládá další dávku stresu. K samostatnosti nacvičíme dolní končetiny.


Nabízím tyto druhy masáží podle reakcí těla

  • Energetická masáž – masíruji nejprve vzdálené místo. Až se vytvoří správná fyzická zkušenost, pak se teprv masíruje přímo místo, které se má zlepšit.
  • Baňkování – doplňuji případně o moxování. Je asi nutné si takové speciality nejdříve oblíbit.
  • Čínská tlaková masáž. Mám s ní nejlepší zkušenosti při vyčerpaných a namožených svalech, třeba ze sezení, nebo sportu, nebo i z nic nedělání (pocit rozlámání – po dlouhém ležení).
  • Merdiánovou masáž – je zajímavá pro opravdové znalce. Je to masáž budoucnosti.
  • Relaxační masáž podle merdiánové a energetické.
  • Sycení těla extází – těla jsou dnes přesycována stresem a extází z vnějších zdrojů, jako chlast, hudba, drogy aj. a je zapotřebí seznámit se s jinými možnostmi.

Masáže zlepšují vnímání a citlivost a tím život a vztahy Ž/M

Masáže mají zkrátka takto velké souvislosti. Má práce dále souvisí s výměnou energií, jenže zájemci jsou nesmělí. Potajmu jen o tom číst a když má dojít akci, tak opět jen skrytě. Slečny jsou rády, když se jim povede, že popletou bohatému, jejich srdce šampiónu, hlavu. Když to těm dvěma jako vyjde, jako, tak se nestačí divit tomu tornádu, co následuje.  Ona to zkoušela a povedlo se. Něco zkusit a mít štěstí, není totéž, co umět. Otevřeně mluvit o výměně energie to ne. Divit se, že se skáče pořád znovu na špek až do úplného otrávení, to ano. I tato blbost se dnes již pomalu stává osobní volbou.


Samostatnost je nezbytností

Samostatnost je zapotřebí i ve vztahu Ž/M. Jinak si jedno to druhé rozcupuje, dá k snídani a vyklopí na WC.

Bez samostatnosti se nejde ani rozhodovat. Nejde ani nic pořádného dělat. On každý očekává, že mu partner vyřeší vlastní problémy a diví se, když se problémy obou spíš násobí. Chtít nahonit si bicáky činkou to ano, zavčas řešit výměnu energie dokud nějaká je, to ne. Nejúčinnější věci se skrývají za vlastním chtíčem a vlastní blbostí a o tom se většina stydí byť jen pípnout. Je třeba se zajímat včas, protože vše má setrvačnost. Dnes začnete, ale první výsledky mohou být až za dva měsíce, avšak docela snadno.. Jenže , když se dalších deset let jen lelkuje a pak začnete, tak pak budou první stejné výsledky třeba až za půl roku za cenu mnohem větší dřiny.


18.9.2020.Reiter

Přejít nahoru