Co s nespokojeností

Komunikaci a mezilidské vztahy ovlivňuje stres.

Na západě v poslední době prudce narůstá počet útoků na ženy. Je všeobecně známo, že doba už delší dobu absolutně nepřeje vztahům. Opačná pohlaví k sobě projevují nezájem, apatii, odpor. Dnes přibývají projevy nenávisti spojené s násilím, které se chtějí řešit plošně paragrafy, větší kontrolou na internetu a delším obuškem.


Nespokojenost

Říkají, že je to součástí většího problému, který pojmenovali jako nárůst nenávisti k ženám. Myslím si, že je to součástí ještě většího problému a tou je nespokojenost a možná dokonce i neuspokojitelnosti.

Prý mužům vadí na ženách jejich samostatnost. Na to bych se tedy podíval, komu zrovna samostatnost nejvíce vadí.


Odhalte primitivní modely ve vztahu Ž/M včas, dříve než se stanete jejich obětí.

Narůstá prý počet nenávistných komentářů od mužů vůči ženám, zejména vůči veřejně činným. Aktuální článek popisuje konkrétní případy fyzických útoků na ženy:

zahranicni/evropa/clanek/nevhodne-obleceni-prilis-samostatnosti- novinky.cz

Připadá mi jako vykalkulované, že v době, kdy narůstá ve společnosti stres 9/20 započítávají do počtu projevů nenávisti k ženám i reakce na veřejně činné ženy. Ono bude pak třeba výhodné, neatraktivní názory nechávat veřejně říkat ženy a veškerý odpor k názoru označit za nenávist k ženám.

Lidi se často vyjadřují přímočaře a pokud nějaká Gréta bude propagovat veřejně zelený teror, tak ti jednodušší nebudou vhodné nadávky nikdy vybírat dlouhé hodiny, jak pro dopis pro královnu, ale asi tak jednu pikosekundu.  Jedná se o průvodní jevy rostoucí nespokojenosti, jak se věci řeší a dnes se bohužel ještě k tomu hodně komunikuje písemně na internetu. Takže se to vybranými slovy všude jen hemží. Jasně že to vede k nárůstu nadávek takového typu, že slovo „kráva“ je vedle nich vyjádřením obdivu, úcty a svatosti. A co s tím chtějí jako dělat?


Nenechte se vychovávat jako malé děti, vychovávejte se raději sami. 

Nápadně mi to připomíná rodičovskou i tu školní výchovu , kdy se tvrdilo, že je škoda každé rány, které padla vedle. Já znám několik rodin, kde byli děti vychovávány přísně a fackami a určitě mi byly sympatičtější rodiny, kde se spíš dokázalo všechno vysvětlit. Jenže tam kolikrát i slovo působilo jak železný bič.


Zvláštní, jak někomu pořád vyhovuje kombinování cukru a biče?!

Naštěstí znám i rodiny, které skoro vůbec nebyly autoritářsky vedené otcem a naštěstí matka to také nepřeháněla a děti byly v nich doslova zbožňovány a mělo to na ně perfektní vliv, na jejich intelekt a vychované byly dobře, jakoby dřív dospěly a byly samostatné.

Stát v některých věcech chce vézt každého za ručičku a chovat se jako přísný rodič. Nedávejte mu příležitost, aby vás mohl ještě k tomu i mlátit.


Sebevládou, ovládáním svého těla, získáte ještě víc

Problémy západu souvisí možná s tím, že tam jsou lidi víc rozmazlovaní, než tady. Tím bych téma o nenávisti mužů k ženám vzal za jiný konec.


Příklady z praxe. Nespokojenost je napětí v těle.

Více zákaznic mi řeklo o svých zkušenostech ze znásilnění. Jsem si jist, že si neuvědomují, jak se vlastně k mužům chovají. Mají napětí. Útokům na veřejnosti od mužů, takových těch oplzlých keců, by se bývaly více vyhnuly, kdyby působily sebejistě a ne-provokativně. Jako spokojená žena, která má muže a mají se rádi, nemá v sobě konflikt a má již několik odstupňovaných povelů na dotěrné smečky.

Spokojenost je nakonec také jen druh soustředění. Byly vždy také překvapené, když se k nim muž choval dobře, třeba masér. Jenže ví ženy, jak se mají chovat ženy k mužům? Neuvědomují si jak se chovají ohraničeně – šablonovitě, odsud-podsud…,  dokud nezkusí jiný model chování. Některé z nich se pokoušely ke mně chovat nejprve submisivně, když jsem to nevyužil, tak jak jsou na to zvyklé, tak mi přesto musely něco vytknout, že jsem  stejný jako všichni muži.

Například jedna mi vyčítala, že jsem ji napsal příliš osobní sms. Co jsem si jen musel všechno vyslechnout, bych nikomu nepřál slyšet. Podala to naprosto absurdně. V mých sms četla nějaký můj záměr, který tam prostě nebyl. Po dvou dalších návštěvách se ukázalo, že to jiní muži ji psali v ten den otravné sms a já jsem byl jen na ráně a schytal jsem to za všechny. Ne všechna nedorozumění se vždy vysvětlí. Kde se takové hlouposti, které jen zdržují, pořád berou?

Primitivní modely chování ve vztahu muže a ženy

jsou časté a muži a ženy se tím navzájem strašně zatěžují. Je zapotřebí ty modely nejprve objevit a vyplatí je objevit brzy. Sám sebe se nachytat v takovém nevýhodném modelu. Způsobuje to nemožnost prožívat něco lepšího. Je to železná klec. Nakládají si další stres, který by nemusel být.

Pozor ještě na zlaté klícky, které se lesknou luxusem, jenže také omezují svobodu zejména pořádnými dávkami stresu z neustálého těšení se na další luxusní požitky. Právě ženy chtějí být dobrovolně v podřízeném vztahu. I luxus může omrzet. Nakonec i ti nejautoritativnější muži také aspoň občas zatouží po tom, aby byla jejich žena samostatná. To je pak průšvih, když se jim podaří jen otočit, ty své role a z ženy je generál.


 V sebevládě je nepodmíněná spokojenost

Vztahy se příliš často začínají už jako konfliktní. Ten druhý má hlavně vyřešit všechny problémy a to už od začátku. Zamilovanost, na co? Chladný rozum a kalkulace! Je lepší znalosti o těle a vztazích získat ještě před vztahem. Ve vztazích se bez znalosti těla a energie všechno to nejpodstatnější nejhůř mění. Vztahy bez znalostí těla a energie jsou do sebe zmatečně propletené, všechny ty záměry a skryté hry. Je to více práce všechno rozmotat a stojí to více energie.


Sebevláda roste se soustředěním

Nezáleží na tom jestli máte nějaké potíže, nebo nemáte. Je dokonce lepší být na vrcholu sil a naučit se zavčas soustředění. Přináší to netušené možnosti v zacházení se svým tělem, větší svobodu. Je blíž ke spokojenosti a není nutkání vyvolávat konflikty a objeví se pochopení pro předcházení konfliktů. Názor, že žena by měla jít se svými problémy, ne-problémy na pomoc k ženě, považuji za mylný. Pokud začnou takové dvě (stejná pohlaví) spolu skutečně věci měnit, tak brzy vyvstanou problémy právě s opačným pohlavím. Výměnu energií je opravdu lepší trénovat na základě vzájemné přitažlivosti, tedy s opačným pohlavím. Soustředění jak ho popisuji zde:

Sycení těla extatickou myslí – relaxační masáž soustředění

je mnohem snazší, takže to používám i při běžné masáži kohokoliv. Ti, co se spontánně umí soustředit na vlastní tělo a umí to gradovat, tak se potíží u mě zbavuji velmi rychle.


Přejít nahoru