nova-forma.cz Blog,Masáže,Poradenství,Štěstí 🔗 I vaše kosti vyžadují osobní přístup – srovnat či nesrovnat?

🔗 I vaše kosti vyžadují osobní přístup – srovnat či nesrovnat?

Je jedno jestli je to bolest kloubů, svalů, jiné tkáně, nebo dokonce jestli je to bolest jen domnělá. Je jedno jestli bolesti někoho probouzí, či to bolí v klidu, nebo je to bolest při pohybu. V každém případě jde o fyzickou krizi, která může být předzvěstí ještě větší. Je možné ji nějak potlačit, něčím zaretušovat. Krize a bolesti umí být velmi osobní. Nabízí se tu změna dosavadního přístupu.

Bolí chyby

Nejprve je zapotřebí se v tom trochu zorientovat. Jsou to kosti, které se pod tíhou chyb choulí v hromádku neštěstí a ukazují na chyby v pohybech a dlouhodobější chybné zacházení s tělem a to bolí. Při masírování bolestivých míst, jsem si všiml, že kromě vzpřímené postavy, tu je osobní postoj ve smyslu držení těla modelován do neuvěřitelných detailů a nikoliv náhodně.

Osobní fyzický postoj bývá také životním postojem.

Nabízím vám změnu nejen nějakou konkrétní metodou, ale i změnu hlavně díky vlastním postřehům. Na tom je však třeba se domluvit. Rozhodující je určitá kombinace zvědavosti a akceschopnosti. Výhodou je rychlejší biorytmus, protože se rychleji najde v lepším.

Co je odměnou za srovnání kostí do latě?

Pokud se kosti v těle srovnají do původního plánu (stvoření), začne tělo fungovat úplně jinak a správně. Tělo začne lépe signalizovat unavená místa a odpočinutá, nevytížená. Má každodenní práce je na vyčerpaných lidech, kteří ani neví, že někde je jejich tělo vyčerpané a neví jak to kompenzovat sám na sobě. Pokud dojde dále k celkovému vyčerpání, tak to si již uvědomují, jenže opět neví co s tím a situace je navíc horší.

Óda na kosti

Zajímavá je celá řada známých různých pravidel a úsloví.”Všechny potíže jsou od hlavy. Všechno je od páteře. To je kost! …” To ano, ale jak na to? Člověk je kostra, která je oblečena do svalů. Nejdůležitější nejsou svaly. To je jen tupá svalová hmota. Ta snaha posilovat svaly bývá bohužel většinou stejně tak tupá. To je dané zase historií sportu a výchovy k soutěži atd. Produkuje to ohromně hloupé životní postoje a ještě se tomu smějí se rčením:
“Sportem ke zdraví a trvalé invaliditě.”

Rozum do hrsti

Všechno řídí hlava. Nejdůležitější je jaké úhly kosti svírají. A dá se to objektivně měřit a také hlídat. Nejdůležitější je, že je to objektivnější než propuknutá bolest, protože vyhnutý obratel, hrb, kulhání… nemusí bolet hned, klidně až za tři roky třeba. Pak se řeší aktuálně to, že bolest lze zaretušovat lékem, alkoholem… Mé cviky na klouby, obratle a kosti jsou jiné, než posilovací cvičení na svaly. trvají jen krátce. Rozdíl je pak cítit ve změně držení těla, tím mám na mysli samovolného držení těla bez úsilí a zásahů vůle. Tím dostane mozek nové možnosti v ovládání těla. Jsou možné nové pohyby, které před tím nešli. Jsou elegantnější, zdravější, mají větší potenciál využití.

Related Post