S tělem to jde i přirozeně. A co bolesti?

Zvu vás na masáže, cvičení, nebo nějaký právě aktuální kurz. Doporučuji zbavit se bolesti a to přirozeně fyzickou cestou a vždy ihned. Už na první návštěvě ucítíte přinejmenším úlevu a od bolesti trvající méně jak týden mohu zbavit natrvalo.

Neexistuje jistota pro nikoho, že se ho bolest netýká. Bolesti vznikají při chybném zacházení s tělem a to i při snaze o „zdravý životní styl.“ Dále se můžete dočíst, co se přehlíží, jaké chyby a jaké dovednosti, až schopnosti se získávají při správném – přirozeném zacházení s tělem.

Co je bolest? 

Bolest je až maximální možné upozornění, že je s tělem zacházeno špatně. Pořád nějaké pobolívání by mělo vadit a ono ani ne, někoho bolest dokonce fascinuje. Chtějí ho využívat, dokonce i někteří lékaři. Bolest je výkřik těla.

Nesetkáte se s tím všude, ale já před bolestmi důrazně varuji!

Co je podprahová bolest?

Normálně cítit není, ale tělo o ní ví. Ve svých důsledcích je ještě horší, než bolest, která je cítit přes den. Je to přesně to, čemu se musím aktuálně masážemi přizpůsobovat. Právě s tímto typem bolestí pracuji jako masér nejvíce. Pokud se doma masírujete, tak vám radím dobře, vyhýbejte se jim. Podprahová bolest je zatím jen tiché skuhrání těla.

Cesta bolesti bývá osobní volbou – je nepřirozená

Deformace, degenerace, bolesti, to vše má někdo také za přirozené. Jenže je to všechno cesta zpět a třeba až k opici.

Při fyzickém výkonu jsou cítit příjemné proudy (pro někoho byly kdysi) a bolest. Je to směs a co si vyberete je na vás. Obojí lze prohlubovat. Ano, bolestí a nepohodou urychlíte posilování. To vám bude radit každý a i každý trouba. Jenže co vám všechno neřeknou. Posilují se však i chyby. Navíc, bolest je nespolehlivým vodítkem, kolísá a neozve se ihned. Bolesti různě rychle přejdou v chronickou bolest. Lepší je vědět víc a nejít touto cestou až do konce. S bolestmi se lze učit žít, ale doporučuji jiné možnosti. Čemu věnuji pozornost a s čím jsou bolesti spojeny?

Cením si zabránění vzniku chronické bolesti velmi vysoko, stejně jako záchranu života. Je život a je kvalitní život. Obojí může být zcela odlišné!

Jak na to, zbavit se bolestí a chyb

Už jen z fyzické formy vyčtu většinu podstatných informací. Páteř je jako životopis. Na obrázek páteře jako ve škole zapomeňte. 3D RTG video by bylo už mnohem lepší. Přehled o tělesné mluvě získáme až při pohybu. Chyby jsou například preferované pohybové stereotypy, nebo sklony vypínat se mimo osu. Chyby rostou taky samy, zhoršuje je sama gravitace, To je již bez vlastního přičinění. Chyby lze posilovat i domněle zdravými aktivitami.

Zvu vás na přirozené zvládání těla a potíží.

Masáže, Dornova metoda, jóga / Egon Reiter v Praze – centrum a v Praze – Chodov

  • V Praze jsem na Jižním Městě Praha 11 a také v centru Praha 2.

Kondice, páteř, forma – masážemi, Dornovou metodou a jógou

Používám celou řadu masáží, Čínskou masáž Tuinu a cviků na protažení, stabilizaci a zpevnění, Dornova metodu, jógu a jiné. Jen podsazení pánve jsem letmo napočítal už 20 druhů, nejspíš jich používám víc. Na každou část těla používám oblíbené i méně časté a speciální techniky, přiměřeně k aktuálnímu stavu.

Pomáhám takovými pohyby, které nezná nikdo, z příchozích. Nakonec se sami nestačí ani divit, co s tělem dokážou a to včetně sportovců. Už 5.3.2013 jsem pro časopis uvedl Dornovu metodu hlavně jako prevenci.

Jak to, že mohu nabízet nějaké přirozené postupy?!

Proč je nenabízí každý? Ty nenápadné a podprahové bolesti jsou zjistitelné jen na tlak prstu. Žádný přístroj to zatím neumí. Masážemi si udělám o každém daleko lepší přehled, než z toho, co mi kdo o sobě říká. Nabízet to ve skupině je něco jiného. Je to koncentrovaná práce na bodech na těle klienta. 

Nabízím praxi  průběžného odbourávání podprahové bolesti, řeší se tím všechno naráz.

Kdy zájemcům o zdravý životní styl uniká jeho podstata?

Jak to půjde dál? Formu postavy změní sama gravitace, dieta nepomůže.

Všichni kromě mě tvrdí, že pohyb a sport je zdravý. Co to však dělá se zdravou mladou figurou?

To co pomáhá je jen kvalitní pohyb a udržení tělesné formy a páteře.  Zdravou stravou nelze vykompenzovat chyby. Někdo se třeba s dětmi tahá tak nešikovně, že si vyháže při tom klouby i obratle. Lidi si sami sobě i navzájem sice mohou velmi pomoci od potíží, třeba masážemi i jen tlakem ruky, jenže denně vidím, že neví jak. 

Chybné pohyby se vetřou všude a jsou individuální jako otisk prstu. Rozhodují o ne/úspěchu sportovce. 

Nabízím komplexní, viditelný a měřitelný postup.

 Učím určitý druh gramotnosti v pohybech a tím i ve zručnosti a obojí v určitém okamžiku naskočí. Později se přidá větší koordinace a s ní i inteligence, empatie. Nejde o to to tu dobře vysvětlit. Sport k tomu určitě nevede.

Získáte a udržíte základní přístup k vlastní energii a to doživotně s odpovídajícími schopnostmi zbavovat se průběžně i podprahových bolestí. Jsou to zkušenosti nového druhu.

Sami si ověřte, že všechny jiné činnosti, cvičení, sporty, volnočasové aktivity….musíte pokaždé znovu napravovat tím ode mne. Normálně stačí 10min. denně. Kdyz to půjde, nejspíš budete pak chtít sami déle.

 

Přejít nahoru