Dornova metoda pomáhá i tam, kde už nepomáhá zhola nic. Jsou to cviky za spolupráce a s jemným tlakem, aby se klouby a obratle vrátily do svých správných poloh. Na doma se pak může domluvit právě to nejvhodnější cvičení.

Na Praze 2 je adresa na Dittrichova 5 (M. Karlovo n.) a na Praze 11, Mnichovická 720/2 (M. Háje)

Zkušený masér a certifikovaný Dornista Vás zve na Dornovu metodu. V kombinaci s aktuálně vhodnou masáží dokáže zbavit i od dlouholeté bolesti a jiných potíží.

Návrat kloubů a obratlů zpět do svých správných poloh je přitom až na milimetry, které RTG ani nezaznamená. Přístrojová diagnostika tedy za manuální terapií zaostává.

Dornova metoda místo operace a jako prevence.

E. Reiter Dornova metoda kolene
E. Reiter, Dornova metoda Praha 2 a 11

Je známo, že mnoho operací se provádí zbytečně, že třeba bolest byla již k nevydržení. Jenže ne vždy se ví, že Dornova metoda může odstranit bolest a navrátit funkčnost. Proč akutní bolest nepřecházet? Zlepšuje statiku těla počínaje od nohou až k hlavě.

Dornova metoda místo léků, opichů a různých pomůcek

Očekávání zázraků od léků, opichů, operací bývá přehnané. Zrovna tak bývá přehnané očekávání od stravy a čajů. Mnohdy přitom lze pomoci masáží a Dornovou metodou. Odchylky obratlů, nebo kloubů rozhodně nemusí být cítit, nebolí. Neumožňují správné vedení pohybů tělem.

Sportovcům i rekreačním a příležitostným sportovcům, zvyšuji výkon a odolnost. Toto zlepšení bývá cítit hned po srovnání a také později při pohybech a výkonu.

Dám ty nejlepší možné cviky na doma, aktuálně vhodné právě pro vás.

Dornovy metody se nemusíte bát není to prokřupávání.

Dornova metoda, pro život jaký je.

E.Reiter - masáže Dornova metoda, jóga - Praha 2 a Praha 11
E.Reiter – masáže Dornova metoda, jóga – Praha 2 a Praha 11

Když potíže přerostou přes hlavu, hledá se pomoc až zoufale. Často u mě hledají pomoc ti, kterým lékaři nemohli pomoct. Ta situace je příšerná, tělo je zanedbané a lítání po doktorech zbytečné! Mělo by se začít včas, odhalovat vychýlené obratle, klouby a tuhosti.

Pohyb, dostatek pohybu, sport, stres… sebou nesou nevýhodu – tuhne to přitom. Ne všude, jen někde. A to někde je nutné najít a nejlépe, než to začne bolet!

Na co je Dornova metoda?

Seřadil jsem seznam od zhruba nejčastějších uvedených bolestí k návštěvě: bolestí zad, bolest beder, bolest krku, bolesti kyčlí, bolest hlavy, bolest kříže, bolest v pánvi, bolesti kolen, bolesti nohou a kotníku, bolest ramene, bolest žeber, bolest krku, tenisový loket a klouby obecně, bolesti v oblasti obličeje např. ucha, rozdílnou délkou končetin (pokud se  nejedná o vrozenou vadu) viz obr. níže, bolest kostrče

Dále namátkově vybírám potíže uvedené pro návštěvu a rovněž s dobrými zkušenostmi už na první návštěvě:

migrény a bolesti hlavy, motání hlavy, syndromu karpálního tunelu, mravenčení  rukou, brnění rukou, problémy s otěhotněním, zhoršování zraku (více návštěv), vady řeči, různé druhy kýly, výhřez ploténky, ústřel, trávicí potíže od refluxu dolů přes tenké a tlusté střevo až po hemeroidy a další potíže v oblasti, křečové žíly, záněty močového měchýře a ledvin, žlučníkový záchvat, astma, bušení srdce, arytmie, akné, a to jen namátkově

Je možné přijít i bez potíží, pak ukazuji jak zlepšit kondici, koordinaci, pohybové schopnosti až po pohybovou gramotnost a prevenci.

Jak nejlépe na páteř? Dornova metoda umožňuje mnohé

Z praxe vím, že si každý uhlídá při pohybu a sportu maximálně dvě části páteře a zbytek jako by nebyl. Dokonce i při cvičení, kdy se snaží nejvíc.

Krk C1-C7

Krk zahrnuje atlas, který má někdo za veledůležitý. Jenže přechod C6-C7 tíhne daleko častěji ke sklonu. Krk je podstatně víc v pořádku, pokud reaguje na sebemenší podnět masáží oživením, zcitlivěním, prokrvením.

V čínské masáži je krk jang, tedy oheň stejně jako srdce. Reakce na masáž krku vypovídají o aktuálním a dlouhodobém zdraví ještě víc jak aktuální vizuální stav páteře. Do jaké míry “spravím” krk, do té míry spravím vše ostatní. Krk se spraví snadněji, pokud je vše pod ním v pořádku, jako opora.

Hrudní páteř Th1- Th12

Bez povolené hrudní páteře bývá někdy přeci jen zbytečné začínat cokoliv hlubšího s krkem, protože je to základna pro krk. Více o hrudním koši zde – masáže.

Bederní páteř L1-L5

S bolestí beder se chodí na masáže nejčastěji. Výhřez plotének je zde také častý. Další problém bývá lordóza.

To všechno dokáži napravit, pokud to není vyloženě velmi špatné, že se nedá dlouhodobě ani chodit. Vychýlená bederní oblast nezná relaxaci ani vleže. Někdo sedí i leží tak, že ani v těchto polohách si tato oblast trupu prostě neodpočine. Časem se přidává břicho. Hubnutí nepomůže. Nepomůže ani posilování, protože páteř už nezná správnou polohu. Jde to jen systémem masáží, cviků a Dornovy metody a úspěch záleží na dalších reakcích těla.

Hrudní páteř je sice nejvíc vidět, ale na hrb je všeobecně vypěstovaná slepota.

Obratle kříže

jsou málokdy vychýlené do stran. Zato však bývá zakulacená celá oblast kříže. Ještě častěji je trvale přizvednutá jako při fotografování modelek, které vystrkují zadek, aby to lépe vypadalo. Ani bez součinnosti této části páteře s celkem nemůže tělo fungovat správně. Zjistil jsem, že masáží je lepší odstraňovat bolesti na kříži odshora.

Kostrč

Více o bolesti kostrče zde. Na Kostrč nesahám na první návštěvě, ani v akutním stavu, přesto však pomohu.

Měření délky dolních končetin Dornovou metodou
Měření délky dolních končetin Dornovou metodou

Více jak 95% populace bez ohledu na věk má jednu nohu delší. Jedná se o částečnou dislokaci kloubu na dolní končetině – kyčelního, kolenního a hlezenního a to v libovolných kombinacích. Účinek na stabilitu těla je naprosto zásadní, protože tělo je rostlé v této věci na milimetry správně. Rozdíl 1cm už značně rozhazuje statiku těla a způsobuje námahu vybraných svalových struktur, které to musí neustále kompenzovat. Při jiných problémech způsobuje již bolesti. Zatěžuje to tělo celkově, takže nejen svaly, ale i kondici, orgány a další v návaznosti. Dornova metoda to měří a srovnává. Rozdíl v délce dolních končetin je vidět na pokulhávání. Cvičené oko a kamerový systém by to dokázaly vyhodnotit již po několika krocích. Zanechává to stopy na svalech, tak že pravá a levá strana jsou jinak posílené a vyvinuté a to porůznu od paty až k hlavě.

Psali o mě zde:

http://sokolovsky.denik.cz/zpravy_region/dornova-metoda-pomaha

17.1.2021 Reiter