nova-forma.cz Masáže v Praze

Masáže v Praze

Zvu vás na masáže na Prahu 2 a 11

Pokud hledáte masáže na uvolnění, posílení, nebo zajímavé a nejzajímavější masáže, jste zde správně.

Nejzajímavější techniky lze nalézt v kolébce masáží a to čínské, kterou vám nabízím. Většinou jde každému o to, aby to zabralo. Často se mě ptají, jakou masáž vybrat. Výběr podle názvu masáže nemá až takový význam.

Masáže Reiter v Praze
Masáže Reiter v Praze

Masáže nabízím na to, co chceme nejvíce:

Uvolnit, odstranit akutní bolest, občasné a kolísavé bolesti, rozhýbat, cítit se lépe. Bolestivé místo mizí u mě často už během první návštěvy. Přímo je cítit jak bolest ustupuje během vteřin pod tlakem mých prstů. Také chceme, aby se bolesti už nevracely.

Informovanější chtějí , aby bolesti ani nevznikaly, tedy chtějí prevenci. Informovaní ještě lépe, chtějí zvyšování kondice nejdřív masáží, pak teprve sportem a zátěží.

Proč tělo tak často bolí a jinak zlobí?

Záleží na tom , jak se s tělem zachází. Po vyloženě špatném pohybu to může klidně bolet až za 3 dny, kdy už si nikdo nevzpomene z čeho to je. Je to velmi matoucí. Proto je třeba chyby nedělat, což úplně možné není, tak je proto velmi důležité umět chyby napravovat. S přibývajícím věkem je to zapotřebí dokonce stále více, protože sama regenerace probíhá pomalu, nebo vůbec. Chladné, distancované lékařské postupy přitom rozhodně nepomáhají, jak by se chtělo. Takže je to na každém, jak bude s tělem zacházet a o své tělo pečovat.

Sport, fitness

Účinnost masáže zvyšuji postupně stále více

Účinek masáže je na svaly i tělo jedinečný. Jiný než jakýkoliv pohyb, cvičení, sport… Po tom všem regeneruje a dokonce opravuje, právě masáž. Záleží hlavně na praxi maséra.
Účinek masáže násobím protažením a cviky bezprostředně při masáži, nebo tlakem ruky přímo během cviku.
Během masáže, nějaké procedury, vznikají vždy mimořádné určité okolností, kterých využívám a při kterých tělo zvětší ochotněji pohyblivost do zón, kam to nešlo třeba ještě před týdnem.

Zvu vás na rozmanité masážní techniky:

Vždy jsou podle místa a aktuální situace a dokáží mnohdy nadchnout.

Masáže různě silným tlakem bodově, plochou, chvěním, hnětením, ale i štípáním, třením, vytírání a za pohybu, protažením a v různých poloháchSvaly většinou nebývají ve svých polohách a tlak pak na ně bolí více a zbytečně. Zbytečnou bolesti myslím to, protože nepomáhá a jsou i taková místa, kdy vyloženě říkám, že pokud to bolí, řekněte si, uberu.

Příklad masáže na častý problém v populaci – hruď, žebra :

Pokud část těla nastavím tak, aby svaly byly ve správných, aspoň v lepších úhlech, masáž pak nebolí a pomáhá více. Konkrétnější příklad je vytírání žeber, při masáži mezi žeberních svalů. Někdy to bývá dokonce tak zatuhlé a tvrdé, že nejdou rozeznat svaly od žeber. Určitě to má značně zhoršující vliv na dýchání. Tak zde je lepší natažení svalů hned během masáže. Ne potom někde jinde, ale ihned. Přitom nic klient necítí, žádné ztažení svalů nikdy nevnímal a nevnímá. Jen to časem vyčerpává, to neustálé napětí, příčinu nezná. Nakonec je cítit celkové zlepšení.

Masáž musí “sednout,” pak účinnost masáží dál roste. Co je max?

To znamená určité emoční vyladění. Říkám to jako až při další zvyšování účinnosti masáží a cviků. A jakého vyladění?! Sám se sebou. Ne všechno zajímá každého hned na první masáži. Většinou se, ale každý ptá, co je dál a maximum. Je zapotřebí se domluvit na postupu. Komunikace nemůže zůstávat příliš pozadu a musí se vyvíjet obousměrně. Může se dělat nejlepším možným způsobem jen to, na čem se domluvíme.

Masáží pomáhám využít lépe pohybových zákonů a pohodlně tak zvýšit motivaci

Na páteř máme Dornovu metodu

Permanentně ztažené svaly, odchylky a deformace postavy vedou k vyčerpání. Třeba ohýbání je od začátku vyloženě zatěžující. Jsou to zákony fyziky o pohybu. Tělo neumí rozlišit námahu od stresu a časem se zvětšuje neklid, únava a dál se horší pohybové vzorce.

Pohybové zákony jsou nadřazené motivaci

Chybné pohyby těla jakoukoliv motivaci udolají. Klesá výkonnost a nakonec pohyby ztrácí soulad, nedávají smysl a vyloženě nebaví.

Klesající výkon, nebývá správně chápán a často se přičítá mylně na vrub slabé motivaci a lenosti. Řešení se vidí nucením se do všeho a do pohybu. Skutečný zájem o pohyb to stejně nepřináší. Příčina se nezná a jiné prostředky, včetně zdravé výživy moc nepomáhají.

Rozhýbat se s menší námahou? Ano, jen přesvědčit hlavu.

Při stresu hlava zesiluje chyby v pohybech, některé zdravé pohyby hlavu ani nenapadne dělat. Nic nemusí bolet, zatím.

Příklad zoufalé nepohyblivosti v populaci

v populaci kolem 30 let je jen málo těch, kteří cítí “motýlky v břiše”, skoro pak už nikdo. Ti, co mají takové silné reakce, raději masáže nevyhledávají. Neví co s tím. Ve stejném věku, dále neumí podsadit pánev, třeba ano, ale ne zase i jen za trochu jiných podmínek, třeba ve stoje 70% to neumí.

Jak přesvědčíme hlavu, že svět není jen o stresu a napětí z povinností a ze zábavy ?
Řešení bývá nezvyklé, neobyčejné a neočekávané. Masáží po celém těle a někdy jen na několika vybraných bodech lze s hlavou navázat kontakt a stav zlepšit. Hlava stále vymýšlí důvody pro stres a je jí jedno jestli z povinností, nebo zábavy. My ji v tom tak zastavíme. Najednou se výrazně a měřitelně, zvětší pohybový rozsah. Jsou to nové zkušenosti a je dobré je využívat. Vždyť je to jeden z hlavních principů masáže.

Pohyblivost, tuhost a uvolňování, patří k největším záhadám života. Nejvíce to lze poznat právě masážemi.

Reiter 17.12.2020 , 3/23 aktualizace Reiter