Masáže v Praze

Zvu vás na masáže na Prahu Jih a Nové Město

Pokud hledáte masáže na uvolnění, posílení, nebo ty nejzajímavější masáže, jste zde správně. Nejde o nějaký seznam, co všechno dělám, většinou jde každému o to, aby to zabralo. Často se mě ptají, jakou masáž vybrat. Výběr podle názvu masáže nemá až takový význam, Vždy jde o maséra. Ti, co řeší jestli vůbec smí ke mně na masáž. Masáže nabízím každému, kdo je nemá přímo zakázané od lékaře a může přijít, tedy že může chodit.

 

Účinnost masáže lze zvyšovat

Účinek masáže je na svaly i tělo jedinečný. Jiný než jakýkoliv pohyb, cvičení, sport… Po tom všem regeneruje a opravuje, právě masáž.

Dále protažení a cviky bezprostředně při masáži, nebo tlak ruky přímo během cviku, má další nezastupitelný účinek. Jestli se využijí mimořádné situace, které vznikají u každého, tak přesně to je otázka obratnosti a zkušenosti maséra. A k čemu?

Při masáži jde vždy o zvětšování pohyblivosti do zón, kde na to tělo zapomnělo a není to otázka sportu, nebo jen tak nějakého pohybu. Za určitých okolností, které chvíli jsou a pak zase ne, to jde mimořádně dobře.

 

Masážní techniky podle místa a situace:

různě silným tlakem bodově, plochou, chvěním, hnětením, ale i štípáním, třením, vytírání a za pohybu, protažením a v různých polohách. Svaly většinou nejsou ve svých polohách a tlak pak na ně bolí více a zbytečně. Zbytečné bolestijsou to proto, že nepomáhají a jsou i taková místa, kdy vyloženě říkám, že pokud to bolí, řekněte si, uberu.

Konkrétněji, pokud část těla nastavím tak, aby svaly byly ve správných úhlech, masáž pak nebolí a pomáhá více. Jiný příklad je vytírání žeber, při masáži mezižeberních svalů, někde bývají dokonce tak zatuhlé a tvrdé, že nejdou rozeznat od žeber. Určitě to má značně zhoršující vliv také na dýchání. Tak zde je zas lepší natažení svalů, tak že se ruka dá nad hlavu.

A nakonec. Masáž musí „sednout“ a to znamená určité emoční vyladění. Říkám to jako při další zvyšování účinnosti masáží a cviků, kdy vám masér musí sednout ještě víc. Ne všechno zajímá každého na první masáži, ale každý se přitom ptá a co je dál a dál. Je zapotřebí se na tom všem domluvit. Komunikace nemůže zůstávat příliš pozadu za změnami na těle zákazníka a musí se vyvíjet obousměrně. 

 

Má to mít určitý vývoj

Většinou se každý smiřuje s tím, že masáže pomohou jen do určité míry a to když:

  • tělo nijak nereaguje, pak jde v lepším případě pouze o udržovací procedury
  • tělo reaguje na masáž pořád stejně bolestivě až velmi bolestivě a kondice také neroste.

Proč to tak je? Většinou jde o nějakou chronicitu. U každého je a mělo by být žádoucí, aby žádná bolest netrvala dlouho a také se nevracela.

Jak na to? Akutní bolest ustupuje jen něco během vteřin během masáže, a  chronická obvykle za týdny péče. Zbavovat se bolestí není něco jako pro nic za nic. S tím se mění všechno. Zlepšuje se i prokrvenost. Změny jsou to velmi zásadní. Bolesti na tlak na určité body, které zůstávají nejsou ničím, fungují pak jako včasné varování.

To všechno při tom není to podstatné. Dál se zvětšuje citlivost na dotek.Pak jsou teprve reakce těla adekvátní a intenzivní a to má význam pro všechny aktivity v každodenním životě:

  • na vztahy a v rodinách kde dotek hraje roli
  • zkušenosti z odstranění bolesti
  • lepší cvičení, sport, práce, pohyb, jóga
  • rozpoznání energie v těle

 

Masáž jako dobrodružství

  • Masáže na odstranění bolestí je mimořádné dobrodružství, zejména když šlo o intenzivní, nebo dlouholetou bolest, navíc když už nezabíraly léky a nic nezabíralo.
  • Někteří odmítají dotek, někdo má z čehokoliv příjemného, co není chladné a medicínské, strach, nebo stud, že toho dobrodružství může být až moc.
  • Ten kdo říká, že ho nic nebolí a nikdy nebolelo, tak mu mohu dát písemně a s razítkem, že ta nevědomost, která za tím je, může být jednou velkým problémem.

Masáží pomáhám chopit se pohybových zákonů

Odchylky od správného vadí všude a měly by vadit nejvíc právě na vlastním těle, pokud náprava znamená trocha námahy.

Určitě je masáž a masáž. Nepíšu tady o namazání těla mastí. Nemám zde zrovna na mysli bolesti, které mizí sami ani tolik akutní bolesti. Přes to všechno se dojde k tomu, že něco bolí klidně i bez sportu, při běžných úkonech.

Jde o vývoj a kombinaci vyčerpání celkového a lokální. Přispívají k tomu i odchylky a deformace postavy. Třeba ohýbání je od začátku zatěžující, jsou to zákony fyziky o pohybu. Vznikají při tom traumata a zejména taková nepatrná, jen někde v tkáni. Jsou to takové chyby. Tělo neumí rozlišit napětí od stresu a časem se zvětšuje neklid, únava a dál se horší pohybové vzorce. Klesá výkonnost a nakonec pohyby ztrácí soulad. Pohybové zákony platí pro každého stejně, nejsou individuální. Při stresu hlava zesiluje chyby v pohybech. Bolest přichází až po dlouhé řadě toho všeho a to, že není hned a kolísá je matoucí. To, co hlavně nabízím, je rozpoznání i jiných signálů těla než jen bolest. Nabízím také určité měření pohyblivosti.

 

 

 

Všechny problémy s pohybem, bolestmi, odmítání kontaktu… jdou od hlavy

Bolesti hlavy jsou obvykle přenesené z těla a naopak, jakákoliv potíž a bolest jde od hlavy.

Dejme tomu, že mají pravdu ti, co říkají, že všechny problémy jsou od hlavy. Jenže řešení bývá nezvyklé, neobyčejné a neočekávané. Masáží po celém těle a někdy jen na několika vybraných bodech lze s hlavou navázat kontakt a stav zlepšit.

Například v populaci nad 30 let je jen málo těch, kteří cítí „motýlky“ z doteku na břicho, skoro nikdo. Pokud mají takové silné reakce, raději na masáže nechodí. Neumí podsadit pánev, třeba ano, ale ne zase i jen za trochu jiných podmínek. Neví jak o citlivost a dřívější reakce a pohyblivost, přišli. Neví jak to souvisí se zacházením s tělem a s jeho energií, ani jak to souvisí právě s hlavou.

Pohyblivost, tuhost a uvolňování, patří k největším záhadám života. Souvisí to s psychickým světem, který ovšem není tak snadno uchopitelný jako tělo.

Reiter 17.12.2020