Reiter 702 406 816

Masáže v Praze

Pokud hledáte masáže na uvolnění, posílení, nebo ty nejzajímavější masáže, jste zde správně. Nejde o nějaký seznam, co všechno dělám, jde o to, o co jde vám a většinou, aby to zabralo. Často se mě ptají, jakou masáž vybrat. Výběr podle názvu nemá podle mě, i mých zákazníků, žádný význam, Vždy jde o maséra. Pokud někdo řeší jestli smí ke mně na masáž. Masáže nabízím každému, kdo je nemá zakázané od lékaře a může přijít.

 

Účinnost masáže lze zvyšovat

Účinek masáže je na svaly i tělo jedinečný. Jiný než jakýkoliv pohyb i cvičení. Protažení a cviky bezprostředně po masáži, nebo tlak ruky během cviku, má další nezastupitelný účinek. Jestli se využijí mimořádné situace, které vznikají u každého, tak to je přesně otázka obratnosti a zkušenosti maséra, jak a jestli vůbec je použije. A k čemu? Při masáži jde vždy o zvětšování pohyblivosti do zón, kde na to tělo zapomnělo a není to otázka sportu, nebo jen tak nějakého pohybu. Jenže za určitých okolností, které chvíli jsou a pak zase ne, to jde mimořádně dobře.

Masážní techniky podle místa a situace:

různě silným tlakem bodově, plochou, chvěním, hnětením, ale i štípáním, třením, vytírání a za pohybu, protažením a v různých polohách. Svaly většinou nejsou ve svých polohách a tlak pak na ně bolí více a zbytečně. Zbytečné bolesti jsou proto, že nepomáhají a jsou i taková místa, kdy vyloženě říkám, že pokud to bolí, řekněte si, uberu. A jsme u dalších situací, které mají vliv na účinnost masáže. Pokud jde o další zvyšování účinnosti masáží a cviků, je zapotřebí dostat do souladu komunikaci a emoce. V takovém případě vám masér musí sednout ještě víc a ještě víc, je zapotřebí se na tom všem domluvit. 

Má to mít určitý vývoj

Většinou se každý smiřuje s tím, že masáže pomohou jen do určité míry. Pokud tělo nereaguje, nebo reaguje na masáž bolestivě, tak to všechno něco znamená. Pro každého je žádoucí, aby bolest ustupovala. Někdy ustupuje během vteřin, jindy až týdnů. S tím se mění všechno. Zlepšuje se i prokrvenost. Změny jsou to velmi zásadní, bolesti i na tlak zcela zmizely a zvětšuje se citlivost i na dotek. Pak jsou teprve reakce těla intenzivní a to má význam pro všechno v každodenním životě.

Pokud to všechno dobře probíhá mělo by být i jasnější, že masáže mají dosah na vše v životě, kde je důležité cítit se dobře

  • na vztahy a v rodinách kde dotek hraje roli
  • zkušenosti z odstranění bolesti
  • zlepšování každého cvičení, sportu, práce, pohybu, jógy
  • rozpoznání energie v těle

Masáž jako dobrodružství

  • Masáže na odstranění bolestí je mimořádné dobrodružství, zejména když šlo o intenzivní, nebo dlouholetou bolest, navíc když už nezabíraly léky a nic nezabíralo.
  • Někteří odmítají dotek, někdo má z čehokoliv příjemného, co není chladné a medicínské, strach, nebo stud, že toho dobrodružství může být až moc.
  • Ten kdo říká, že ho nic nebolí a nikdy nebolelo, tak mu mohu dát písemně a s razítkem, že neví, co je bolest. Pak si každý vzpomene až zase při akutní bolesti. To je jedno, že až v 65. letech, tím hůř, že až tak pozdě. Ne kvůli věku, ale že se v těch věcech nikdy nezorientoval.

Masáží pomáhám chopit se pohybových zákonů

Určitě je masáž a masáž. Nepíšu tady o namazání těla mastí. Bolest někdy mizí sama rozhýbáním třeba prací a ozve až za několik dní po té, nebo i déle. Je třeba vědět, že svaly bolí klidně i bez sportu i při běžných úkonech. Přispívají k tomu i deformace postavy. Třeba ohýbání je od začátku zatěžující, jsou to zákony fyziky o pohybu. Přispívají k tomu i traumata a zejména taková nepatrná, jen někde v tkáni. Jsou to takové chyby a tělo je neumí rozlišit od stresu a časem zvětšují neklid a únavu.  Při stresu hlava zesiluje chyby v pohybech. Bolest přichází až po dlouhé řadě toho všeho a je matoucí, že není ihned a že kolísá. Situaci zhoršuje, že deformace dlouho nikomu nevadí.  Nabízím rozpoznání i jiných signálů těla než jen bolest. 

Všechny problémy i s pohybem, bolestmi, odmítání kontaktu… jdou od hlavy

Pohyb musí být řízen od hlavy. Dejme tomu, že mají pravdu ti, co říkají, že všechny problémy jsou od hlavy. Jenže řešení bývá nezvyklé, neobyčejné a neočekávané. Masáží po celém těle a někdy jen na několika vybraných bodech. Někdo by se toho možná zase chtěl bát víc, jak medicíny s léky a operacemi. Někoho nic přesvědčí, nic s ním nehne a nechce nic měnit ani k lepšímu.

Bohužel je  kondiční a zkušenostní základna populace velmi nízká a to i těch nejlepších, třeba u sportovců. Poznávám to z reakcí těla na dotek a z pohybů… Například v populaci nad 30 let je jen málo těch, kteří cítí „motýlky“ z doteku na břicho, skoro nikdo. Pokud mají takové silné reakce, raději na masáže nechodí. Neumí podsadit pánev, třeba ano, ale ne zase i jen za trochu jiných podmínek. Neví jak o citlivost a dřívější reakce a pohyblivost, přišli. Neví k čemu by jim to asi tak mohlo být všechno dobré a s čím to všechno souvisí, jak třeba s hlavou.

Pohyblivost, tuhost a uvolňování, patří k největším záhadám života. Je to vše spojené i s psychickým světem, který je stejně rozsáhlý, ale ještě méně uchopitelný jak tělo.

Životní správná volba

Existují jiné možnosti péče a vzájemné péče. Nejprve je třeba masáží a cviky odstranit potíže, akutní bolesti. Touto fází je potřeba projít jako první, tak dlouho dokud už bolesti nejsou. Hlavně, co nejdříve a co nejrychleji. Pak se rozumí různým technikám lépe, používám pak více druhů Čínské masáže. Po tom všem je možné cvičit sám.  Rozvíjí se soustředění na vlastní tělo, pro které se mezi tím vybudoval základ. Zde teprve mizí závislost na masážích. Tím vším se vychovává mimořádně samostatný a zodpovědný jedinec, který však uznává význam masáží a doteku pro ostatní a neupírá nikomu právo na ně. Zvládnout sám sebe by měl být určitým životním úkolem. Kolik to zabere času?

Potřebujete na to 15 min. denně

Sáhněte si pro štěstí

Někdo žije v takových rodinných podmínkách, že si nerušených 15 min. pro sebe nemůže doma prosadit. Určitá míra svobody je zapotřebí. Začít je možné i v rychlejším režimu při této relaxační masáži. Nějaké rozumy o hormonech štěstí nesahají této praxi ani po kotník. Je jedno jestli to někomu bude tak stačit, nebo se bude zajímat o další věci. Už zde jde o velmi zajímavou práci a pomalu se stává pro druhé oporou a přestává být ostatním zátěží. Naštěstí si mohou lidi navzájem velmi pomáhat, tak neváhejte.

Reiter 17.12.2020