Dornova metoda Praha 2 a 11

Dornova metoda pomáhá i tam, kde už nepomáhá zhola nic. Jsou to cviky za spolupráce a s jemným tlakem, aby se klouby a obratle vrátily do svých správných poloh. Na doma pak můžeme domluvit právě to nejvhodnější cvičení.

Na Praze 2 je adresa na Dittrichova 5 (M. Karlovo n.) a na Praze 11, Mnichovická 720/2 (M. Háje)

Zkušený masér a certifikovaný Dornista Vás zve na Dornovu metodu a aktuálně vhodnou masáž,  tak dokáže zbavit i od dlouholeté bolesti a jiných potíží.

Návrat kloubů a obratlů zpět do svých správných poloh je přitom až na milimetry, které RTG ani nezaznamená. Přístrojová diagnostika tedy za manuální terapií zaostává.

Dornova metoda místo operace a jako prevence.

Je známo, že mnoho operací se provádí zbytečně, že třeba bolest byla již k nevydržení. Jenže ne vždy se ví, že Dornova metoda může odstranit bolest a navrátit funkčnost. Proč akutní bolest nepřecházet? Zlepšuje statiku těla počínaje od nohou až k hlavě.

Egon Reiter, Dornova metoda Praha

Dornova metoda místo léků, opichů a různých pomůcek

Očekávání zázraků od léků, opichů, operací bývá přehnané. Zrovna tak bývá přehnané očekávání od stravy a potravinových doplňků. Mnohdy pomáhám právě těm, kterým nepomohlo nic. Používám masáž na aktuálně nejpotřebnějších místech a Dornovou metodou. Odchylky obratlů, nebo kloubů rozhodně nemusí být cítit, nebolí. Stejně tak nebolí tuhé svalstvo, to až na tlak prstů. Neumožňují však správné pohyby. Pohyb pak nebaví, bolí, nebo vůbec neprospívá.

Sportovcům i rekreačním a příležitostným sportovcům, poskytuji potřebný servis a zvyšuji tím jejich odolnost a mimoděk i výkon. Toto zlepšení bývá cítit hned po srovnání a také později při pohybech a výkonu.

Dám ty nejlepší možné cviky na doma, aktuálně vhodné právě pro vás.

Dornova metoda místo operace a jako prevence.

Když potíže přerostou přes hlavu, hledá se pomoc až zoufale. Často u mě hledají pomoc ti, kterým lékaři nemohli pomoct. Ta situace je příšerná, tělo je zanedbané a lítání po doktorech zbytečné! Mělo by se začít včas, odhalovat vychýlené obratle, klouby a tuhosti.
E.Reiter - masáže Dornova metoda, jóga - Praha 2 a Praha 11

Egon Reiter – masáže Dornova metoda,
jóga – Praha 2 a Praha 11

Na co je Dornova metoda?

Seřadil jsem seznam od zhruba nejčastějších uvedených bolestí k návštěvě: bolestí zad, bolest beder, bolest krku, bolesti kyčlí, bolest hlavy, bolest kříže, bolest v pánvi, bolesti kolen, bolesti nohou a kotníku, bolest ramene, bolest žeber, bolest krku, tenisový loket a klouby obecně, bolesti v oblasti obličeje např. ucha, rozdílnou délkou končetin (pokud se nejedná o vrozenou vadu) viz obr. níže, bolest kostrče

Dále namátkově vybírám potíže uvedené pro návštěvu a rovněž s dobrými zkušenostmi už na první návštěvě:

migrény a bolesti hlavy, motání hlavy, syndromu karpálního tunelu, mravenčení rukou, brnění rukou, problémy s otěhotněním, zhoršování zraku (více návštěv), vady řeči, různé druhy kýly, výhřez ploténky, ústřel, trávicí potíže od refluxu dolů přes tenké a tlusté střevo až po hemeroidy a další potíže v oblasti, křečové žíly, záněty močového měchýře a ledvin, žlučníkový záchvat, astma, bušení srdce, arytmie, akné, a to jen namátkově

Proč chodit ke mně i bez potíží? Zlepším kondici stejným způsobem a tak k potížím ani nedojde. Zlepším koordinaci, pohybové schopnosti až po pohybovou gramotnost a to právě uvolněním svalů, zlepšením cviků a odstraněním nepříznivé svalové paměti.

Jak nejlépe na páteř? Dornova metoda umožňuje mnohé

Z praxe vím, že si každý uhlídá při pohybu a sportu maximálně dvě části páteře a zbytek jako by nebyl. Dokonce i při cvičení, kdy se snaží nejvíc.

Krk C1-C7

Krk zahrnuje atlas, který má někdo za veledůležitý. Jenže přechod C6-C7 tíhne daleko častěji ke sklonu. Krk je podstatně víc v pořádku, pokud reaguje na sebemenší podnět masáží oživením, zcitlivěním, prokrvením. V čínské masáži je krk jang, tedy oheň stejně jako srdce. Reakce na masáž krku vypovídají o aktuálním a dlouhodobém zdraví ještě víc jak aktuální vizuální stav páteře. Do jaké míry „spravím“ krk, do té míry spravím vše ostatní. Krk se spraví snadněji, pokud je vše pod ním v pořádku, jako opora.

Hrudní páteř Th1- Th12

Bez povolené hrudní páteře bývá někdy přeci jen zbytečné začínat cokoliv hlubšího s krkem, protože je to základna pro krk. Více o hrudním koši zde – masáže. Ještě malou zajímavost. Hrudní páteř je sice nejvíc vidět, ale na hrb a další nerovnosti je všeobecně pěstovaná slepota.

Bederní páteř L1-L5

S bolestí beder se chodí na masáže nejčastěji. Výhřez plotének je zde také častý. Další problém bývá lordóza.

To všechno dokáži napravit, pokud to není vyloženě velmi špatné, že se nedá dlouhodobě ani chodit. Vychýlená bederní oblast nezná relaxaci ani vleže. Někdo sedí i leží tak, že ani v těchto polohách si tato oblast trupu prostě neodpočine. Časem se přidává břicho. Hubnutí nepomůže. Nepomůže ani posilování, protože páteř už nezná správnou polohu. Jde to jen systémem masáží, cviků a Dornovy metody a úspěch záleží na dalších reakcích těla. Vyžaduje to koordinaci a nějaké úsilí.

Obratle kříže

jsou málokdy vychýlené do stran. Zato však bývá zakulacená celá oblast kříže. Ještě častěji je trvale přizvednutá jako při fotografování modelek, které vystrkují zadek, aby to lépe vypadalo. Ani bez součinnosti této části páteře s celkem nemůže tělo fungovat správně. Zjistil jsem, že masáží je lepší odstraňovat bolesti na kříži odshora.

Kostrč

Více o bolesti kostrče zde. Na Kostrč nesahám na první návštěvě, ani v akutním stavu, přesto však pomohu.

Více jak 95% populace bez ohledu na věk má jednu nohu delší. Jedná se o částečnou dislokaci kloubu na dolní končetině – kyčelního, kolenního a hlezenního a to v libovolných kombinacích. Účinek na stabilitu těla je naprosto zásadní, protože tělo je rostlé v této věci na milimetry správně. Rozdíl 1cm už značně rozhazuje statiku těla a způsobuje námahu svalových struktur, které to musí neustále kompenzovat. Při jiných problémech způsobuje již bolesti. Zatěžuje to tělo celkově, takže nejen svaly, ale i kondici, orgány a další v návaznosti. Dornova metoda to měří a srovnává. Rozdíl v délce dolních končetin je vidět na pokulhávání. Cvičené oko a kamerový systém by to dokázaly vyhodnotit již po několika krocích. Zanechává to stopy na svalech, tak že pravá a levá strana jsou jinak posílenou a vyvinutou tkáň a to porůznu od paty až k hlavě. Statiku těla si běžně málokdy někdo uvědomuje a po srovnání ji svalová paměť chce vrátit zpět, tomu předcházím aktuálně vhodnou masáží pro daný okamžik.

Měření délky dolních končetin Dornovou metodou
Přejít nahoru