nova-forma.cz Stabilizační cvičení

Stabilizační cvičení

Kdysi se ke mně dostala kniha o tomto cvičení, které vymyslel vězeň přímo ve vězení v USA a napsal o tom knihu a učebnici. Je to jedna z mírně nadprůměrných věcí, které se ke mně dostaly. Vyhovuje mi technický přístup, ale mě nejde o budování hrubé fasády a dál tato učebnice vézt ani nemůže. Vím, že posilování stabilizačních svalů je oblíbené a rozšířené, jenže jako je to u každého jiného posilovacího cvičení, posiluje i chyby.

Proč jen posilování a stabilizace nestačí

Panuje názor, že posílené, až mohutné svalstvo vydrží více a nic nebolí. Jenže jako masér vím, že se hůř uvolňuje. Svaly ohrožují svou tupostí a zejména pak mohutné. dokáží tělo stáhnou a zdeformovat páteř a to klidně zpět až k opici.

Nejhorší je, že chyby klidně 10 let nebolí a až začne, tak nikdo neví najednou rychle, co s tím. Aby toho nebylo málo, tak pak ještě si klidně přestanou zabírat opichy, léky atd a pak už definitivně nikdo neví, co s tím. Všichni melou něco o genetice a věku. Úplně zapomenou, že na začátku dnešních potíží byly docela obyčejné chybné pohyby, chybné zacházení s tělem, neuspokojivý život.

Endorfiny štěstí při posilování a to platí při libovolném sportu, cvičení a pohybové aktivitě, která není udržitelná, se takto v budoucnu těžce splácí bolestí. Udržitelná pohybová aktivita jde v ose těla a vytváří správné zorientování se v prostoru. Jenže v těchto případech se vytváří jen tahání se s tupou hmotou, která sílí a zůstává tupá. Naproti tomu vzpřimování má být stále více zřejmé jako hlavní cíl díky soustředění, kterému se musí dát konkrétní další úkoly. Je to otázka záměrů a pak i kvality života. 

Mohu porovnat výsledky opravdu velkého množství pohybových aktivit a co to udělalo s mými zákazníky. V něčem je to sice posílilo, ale vytvořili si hromadu bloků, které navíc díky jejich úrovni vnímání života a způsobů jakými jsou zvyklí se motivovat k aktivitám, tak jim to znemožňuje najít opravdovou pomoc. Tím se musí nakonec v pohybu stále více, kvůli bolestem omezovat. Pomoc začíná vždy stejně, jen v nalezení udržitelných pohybů, jenže to je pro ně po těch všech patáliích hrozná nuda. Proto říkám, začněte se o můj systém zajímat co nejdřív.