Individuální cvičení

Co považuji, za více jak 10 let praxe cvičení, za to nejdůležitější? Nejde jen o odstraňování bolestí, ani o prevenci, čí jen o zábavu. Hlavně jde o zlepšování řízení svého těla. Schopnost řídit své tělo se neustále nějak projevuje a přesně tím je každý limitován v každém okamžiku.

Trpí jen ti, kteří špatně cvičí , nebo vůbec necvičí

Každý zná ty řeči, že se málo hýbeme a že se máme hýbat, něco cvičit, abychom byli zdraví, preventivně.

Předpokládat, že si každý tím hýbáním tolik pomůže, je stejné, jako předpokládat, že po roce ježdění autem je z každého automaticky závodník formule 1. Úplně se vynechává za jakých okolností pohyb pomůže a za jakých pohyb škodí.

Někteří se chtějí pohybem dobrovolně, dokonce co nejdříve, zničit

Pokud chování k tělu, přirovnám k autu, tak se k tělu všichni někdy chovají tak, jako kdyby chtěli auto, co nejrychleji dostat do šrotu. Zrovna sport je šílenci do dokonalosti vypilovaná domněnka na tělo, že čím více se bude s autem jezdit mimo silnice, tím více se auto samo zlepšuje.

Doporučuji to urychleně obrátit – začněte své tělo řídit jako své auto, které se musí udržet krásně ještě 30, 50, 70 let.

Cvičení je řízený pohyb

Řídit můžete dobře jen to, co dobře ovládáte. Zbytek jsou náhody a štěstí, a na to se také tolik spoléhá.

Předpoklad udržitelnosti – nejlepší servis na světě

V případě těla určitě platí, že sport, pohyb a cvičení posiluje tělo jen v tom případě a jen do té doby, když máte své tělo v každém okamžiku pod kontrolou a máte zajištěný perfektní servis.

V čem spočívá mé individuální cvičení?

Každý si ode mne odnáší jen tolik, kolik unese a chce. Panuje domněnka, že je to o počtech různých cviků. Jenže to je klasický omyl.

Hlavně je to o účelu cvičení.

Všichni se lišíme právě v tom účelu a to již od první návštěvy. Je zapotřebí se urychleně dostat do pokročilých fází, kde se ujasňují motivy pro cvičení. Ihned po té hrozí jiné nebezpečí a sice, že se rychle naroste sebevědomí, po naučení pár prkotin. Přebírají tak ode mne řízení jejich vlastního těla pořád ještě příliš předčasně.

Vidět – je to hlavní a při cvičení to znamená soustředit se   

Největší hrozby se skrývají tam, kde není vidět. V případě cvičení je zapotřebí se to nejprve naučit během individuálního procesu učení. Někdo potřebuje vícekrát zdůraznit to, jiný ono.

Nevhodné cvičení

Někteří vůbec nevěří, že nějaké cvičení a masáže pomáhají. Je to tím, že máme dost rozjetou kulturu různých dříčů, pivařů a feťáků a věří se v medicínu, která vždy zachrání. Je tu i mnoho těch, co věří, že cvičení pomáhá vždy. Jen neví jak pomoct druhým, třeba zrovna od závislostí a jiných potíží.

  • při nesprávné poloze kostí
  • při nesprávné intenzitě posilování
  • při nesprávné intenzitě protahování, ideální je cvičit ihned po masáži
  • někdy pomohou jen pasivní pohyby
  • při celkovém oslabení a nedostatku pozornosti se kolikrát spletou i zkušení cvičenci a poškozují se. Pak to spravuje komplikovaný soubor zákroků, masáže a zase cvičení.
  • strojové, monotónní cvičení, nebo jako cirkusová atrakce
  • emoční naladění rozhoduje o všem, ale ne tak zase, že stačí mít jen tu dobrou náladu 

Nejlepší cvičení

Sport a aktivita bývá až ohromným zážitkem, správně rozvinuté cvičení je tím největším možným životním dobrodružstvím. Stále znovu se ptejte, jak být lepší a ono to jde.

Emoce a přirozená atraktivita

Jen naznačím směr, který lépe pochopí ti, kteří cvičí již dobře. Postupně se zvyšuje energie a ta při správném zacházení motivuje. Nejlépe hned od začátku a bez zbytečných průtahů. Energetické toky mění tělesnou formu. Tam kde je energie, tam je forma výhodná až do atraktivityLepší je atraktivita přírodní, než ta díky invazivním zásahům, jako vpichy chemie, kosmetická chirurgie atd. Ta přirozená atraktivita se také dále lépe udržuje. Zdravou stravou a bylinami a preparáty si lze pomoci také, jenže běžně se to dost přeceňuje a přehání. Používám všechno v pravou chvíli.

Cvičení má mít účel

Někdo cvičí pořád něco a po svém. Musím od první návštěvy najít možnost motivace. Vysvětlování má nejvíc smysl v pravý čas.

Cvičením je zapotřebí nabrat zkušenosti.

Zkušenosti ze sportu jsou příliš těžkopádné. Zkušenosti s řízením vlastního těla pomáhají všude i v partnerském životě a nejbližším.

2.1.2021 Reiter

Přejít nahoru