Dornova metoda a její výhoda v prevenci

Dornovou metodou spolu s nejlepšími cviky světa, zlepšuji nenásilně životní styl

DORNOVOU METODOU JIŽ 10 LET  POROVNÁVÁM NEJLEPŠÍ CVIKY SVĚTA

Dornova metoda zvětšuje stabilitu, tedy statiku těla silovým působením na klouby a obratle, společnými cviky. 

Všechny bolesti a potíže odtraňuji zlepšováním oslabené stability těla. Kdy začít a kam až to jde?

Léky proti bolestem (včetně čajů a stravy, ale bez vedlejších účinků) dělají to samé působením na tkáně. Na obratle a klouby to nedokáží. To lze jen silou, metodou. Takže působí jen do doby, kdy zmírněním bolesti svaly a koordinace sami zlepší statiku. Prostě se trochu narovná a tím opět odlehčí místu bolesti a tak až do odeznění bolesti, dokud se tak poštěsťuje. Posilování svalů funguje také jen dočasně, je z toho snadno problém navíc ve formě tupé hmoty.

Proto by každý měl zvážit, co zde navrhuji pro zlepšování koordinační schopnosti

 

Jak využít potenciál Dornovy metody nejvíc?

Koordinaci a statiku posuzuji jen na základě dlouholeté praxe měřením, pohmatem, zrakem. Někomu to může připadat málo, jenže na rozdíl od zákazníků nepotřebuji čekat na bolesti a potíže, dokážu pomoci předem, aby ani nevznikly. Nepotřebuji vědět, kde přesně to bolí, někoho stejný problém totiž nebolí, možná zatím.

Pozor nespoléhejte se na bolest jako na kontrolku. Není spolehlivá. Je úplně na nic.

Dornova metoda může pomoct předělat úplně všecho, jaképak jen odstraňování potíží, které už vznikly.

Nevědomky všichni zbytečně dřou – jak parní stroje

Z praxe a nejen z Dornovy metody mi vychází, že tělo je konstruováno na neuvěřitelné výkony a to jak v režimu, kdy všechny klouby a obratle sedí tam kde mají, tak bohužel i v režimu nouzovém, kdy něco, nebo všechno vůbec nesedí. Tělo dokáže být megavýkonné bohužel dokonce, i když je zcela zdeformované, dokonce i když nějaký kloub skoro neexistuje jeho naprostým ohoblováním špatnou/nevýhodnou polohou a pořád to ještě nebolí.

V tomto stavu je lepší takticky nejprve na výkonu ubrat ! 


Fyzická těla mají dnes nízkou účinnost a velkou spotřebu energie a rychle se opotřebovávají, stárnou, slábnou

 

Náše citlivost na životní styl je ovlivněna stavbou těla  – takže se nám stroje s nízkou účinností líbí a nepovažujeme za skásonosnou hrozbu. Někoho parní lokomotiva nostalgicky ohromuje, nevidí ten jed, který z toho jde.

Nejhorší je to pro ty, kteří chtějí žít lépe, pořád se snaží o nějakou změnu a přitom je neefektivní mechanika vlastního těla k žádoucí změně nepustí.

Co se stane, když s takovým tělem budete zvyšovat výkon?

Co se stane, když budete ignorovat nízkou účinnost a začnete se víc hýbat podle dobře míněných rad manželek, trenérů, lékařů, sester, milenek, novin, kamarádů, časopisů, televize, letáků, plagátů, manšaftu a vlastního uvážení? Co se stane když dáte na trenéry a přidáte si trochu nálož, výkon, neřku-li pojedete nadoraz? Nanejvíš na chvíli zazáříte jako superstár!


Všechny potíže a bolesti, se zvětší při  práci, sportování, volnočasových aktivitách, při meditaci a nakonec i při odpočinku a spánku se svaly neuvolní. Ze svalů je čímdál větší šutr a bolí čímdál víc.

Když se budete víc hýbatzvětšíte zároveň i výkon, který přetěžuje a ničí nejen pohyblivé části těla i jeho orgány. Tento výkon není vidět z venku. (jalový výkon – techn. pozn.)

CHYBY PŘÍRODA TRESTÁ TUHNUTÍM SVALŮ A DEFORMACÍ AŽ ZPĚT K OPICI

Tuhnutí svalů se těžko odlišuje od stresu. Stres vše zhoršuje. Projev bývá obyčejná časnější únava, dlouhodobé tuhnutí svalů je jako ukládání stresu. Je to jako by se tělo stresem sytilo.

Někdy je tu okamžitá bolest, pak chronická, tělo slábne a nakonec vyhoří, nebo je tu nemoc. Došla pára. Až tím říká tělo DOST. Svaly nepůsobí jako brzda jen okamžitě, ale i dlouhodobě .

Příroda se tak brání proti blbosti. Není to však moc cítit a dá se to všechno dlouho ignorovat. Dá se to ignorovat až do konce.

Odstraněním potíží a bolestí Dornovou metodou hned při vzniku pomáhám zároveň tělu pochopit, co je to správná statika. Napomáhám k udržení koordinace.

 Nejčastěji  ke mě chodí až  s vracejícími se bolestmi. Opravdu to nejde jinak?

 Bolesti mi mizí pod rukama během vteřin, minut a to trvale pokud je to bez chronicity. Radím přijďte hned, chronickým bolestem lze zabránit na začátku snadno.

Opravdu ne/chcete změnu?
Dělejme to jinak

Výraznou změnu nelze provézt bez pomoci.  Navíc, kdo chce změnit zásadně svou životosprávu, tak raději ať fakt nepočítá s jakoukoliv podporou ze svého okolí. Musí si ji umět prosadit 

Věřím tomu, že jste se s lepšími informacemi již setkali, ale prosadit je bývá až nemožné.  Proto je pomoc je zpočátku nezbytná.

Pokud odstranění potíží tolik zkvalitňuje život, tak co teprve zlepšení celkového hospodaření s energií. Víte, co to je a kde ji hledat?

Vyžaduje to zodpovědnost, která není v dnesšní době běžná, předbíhá se tím doba. Civilizace  je ve vývoji příliž pomalá. Brzy vám třeba obě kolena vymění na počkání, za sto let třeba celou páteř a někteří šílenci v tom vidí šanci zacházet s tělem ještě hůř jak dnes. Nedělejte změnu v malém, když je žádoucí velká změna.

Kde vzít v životě motivaci, inspiraci a blahobyt? Nic z toho si přímo nekoupíte.

Jak to souvisí s ideální postavou a se vztahy?

Podle sklonů ve struktůře těla mohu odhadnout další vývoj každé části těla. Nemá smysl to zveřejňovat. Pro žádoucí postavu včetně asymetrií a zvětšování, tak mohu udělat pro dosažení žádoucího vývoje mnohem víc, než lze dosáhnout jakýmkoliv cvičením, pohybem, operacemi, chemií, potravinami…

Jdu přímo ke kořenům věci a všemi metodami naráz

  • Zdroj energie je v mysli, takže nejprve soustředění na vhodně vybrané body podle meridiánů drah
  • Jedná se o společné soustředění s výkyvy, cvičí se tím také týmová práce a zodpovědnost
  • Po určitém nácviku začíná být mysl extatická. Je třeba tím tělo nasytit. Svaly měknou a citlivost bodů dál roste.
  • Cviky zlepšuji pohybové schopnosti a koordinaci
  • Nácvik zvyšování energie a nácvik na samostatná cvičení, která jsou zaměřena na stabilitu těla. Zatím žádné posilování svalů.
  • Posiluje se tím tělo jako celek, nikoliv jen ty tupé svaly, které všechno zničí. Jistí se tím koordinace a samostatnost.
  • Je třeba cvičit techniky vedení energie na svém těle. Kdo to umí umí to i s partnerem a použije to i v běžném životě, třeba i na pracovišti pro zlepšení mezilidských vztahů.

Nevhodnými kandidáty jsou zcela jistě ti, co berou jakékoliv léky, s drogovou minulostí, postižení z dětství

Včas znamená ideálně, když jste na životním vrcholu svých sil a vůbec nic nebolí. Zeptal bych se, pro co byste využily, takový výkon a atraktivitu?

Ze své praxe velmi dobře vím, že každá část těla, i tělo jako celek, má svůj ideál daný přírodou a vím velice jistě, že čím víc se k němu kdo přiblíží, tím spíš si udrží správné funkce těla, výkon, zdraví, krásu, odolnost…  Jsou i jiné názory a teorie, kde se zdůrazňují a propagují jiné věci, kde se třeba ztloustnutí považuje za spravení se a třeba že na těle nezáleží jen na té lásce.

Kde zůstala pozornost upřená na to jak Dornova metoda všechno napravuje a uzdravuje?  Chci vás varovat včas na nic nečekejte. Dornovu metodu považuji přesto všechno zde uvedené za velmi dúležitou, ukazuje mi ideálně nejslabší místa na těle, i když se cítíte naprosto na vrcholu sil.

S Dornovou metodou Jsem na poliklinice v Praze 11 a v centru. Praha 2


aktualizace: 25.9.2016, 22.1.17, 8.5.2019, 9.8.2019, 5.10.19 23.08.2020

E.Reiter

Psali o mně zde.

Přejít nahoru