Bolesti zad od páteře

Kdo v případě bolestí nedělá nic, tak v tomto případě neplatí, ono rčení, že kdo nic nedělá, nic nezkazí. Na konci článku zmíním ještě jednu častou chybu, ale nejprve proč se s vyhledáním účinné pomoci vlastně tak váhá?


Na bolesti je nejhorší to, že kolísá

Příčinu bolestí každý obvykle uvádí, že je to z nějaké námahy, může to být i dlouhé sezení, nebo z namožení, či z úrazu. Kdo ke mně přišel, tak většinou bolesti zad už měl a kolísavě se mu vracejí, pak jde v nejhorším případě již o chronickou bolest. Kde to bolí, tam je to v napětí, nebo skřípnuté.

Potíže nebývají cítit hned, vše vypadá ok.

Bolest zad je civilizační chorobou, která je daná z velké části stresem a ten se projevuje svalovým napětím. Pokud je to jen skřípnuté, může odstranění bolesti jít rychleji. Svaly bývají v napětí snad vždy a to různě hodně. Po dosažení určité meze dokáží naprosto všechno zhoršovat, různé další potíže, třeba už nějaké bolesti jinde a pohyblivost a výkonnost.  Zvětšují námahu dokonce i při sezení. Stejně tak platí opak, že svaly v napětí nebolí nijak výrazně, ani 10, 20, let, což je matoucí, protože se zdá , že je tak nějak vše v pořádku. Lékař vysvětlí vše přibývajícím věkem a nazdar. Kdyby náhodou, tak to nějak zase třeba přejde. Problém bývá i s popisem bolesti. Je to proto, že bolesti mají schopnost vytvářet dojem, že bolí něco, avšak ve skutečnosti bývá příčina bolesti jinde, kde to bolí až při stlačení. Jedná se o přesunutou bolest.


Uvolnění svalů dlouhodobě v napětí, není vůbec snadné

Velmi rychle masáž přímo bolavých svalů zabírá tam, kde tuhost svalů netrvá dlouho a příliš se tam nenastřádala. Během masáže můžete u mě zažít, že prakticky během vteřin bolest mizí a na trvalo. Vzniká pak dojem, že vlastně o nic nejde, trocha masáže a je po problému

Ti, co trpí bolestmi zad již chronicky a velmi dlouho, ví moc dobře, jaký je to zázrak se někde nějaké bolesti zbavit, a když tak ani nedoufají, že napořád. Injekce, léky už u nich nezabírají. Běžně takové svaly nejdou povolit dostatečně, ale dá se k tomu změnit okolí svalů, což velmi pomáhá.


Bolest zad od svalů

Svalové napětí se dá nahmatat. Dlouhodobé napětí už řešení vyžaduje.

Největší starostí bývá, kolikrát se masáž musí zopakovat. Masáž je dobré určitě ještě zopakovat právě kvůli uvedeným souvislostem mezi bolestí a hromaděním napětí. Opakováním masáže dál navyšuji kondici. Poznáte to tak, že bolestivých míst na tlak nejen ubývá, ale vydržíte větší tlak na svaly. Přesto, obvykle ode mne nedochází k namožení, tedy k bolestem na druhý den.

Co postupně dál v čase způsobuje bolest svalů? Zdaleka nejde jen o bolest, jsou kvůli tomu další potíže:

  • pokud se bolest opakuje, bývá to oznámení, že i celá přilehlá oblast těla má potíže.
  • za nějakou dobu tuhnutí se deformuje páteř, třeba se trvale zvětšují lordózy krční a bederní. 
  • klesá vyživování svalů, kloubů, tkáně i orgánů. Celá oblast se překyseluje, vznikají usazeniny až vápenaté výrůstky na kostech a obratlích.  Zdravá výživa je pak čím dál tím víc k ničemu.
  • zhoršuje se kde co, např. kvalita spánku, napětí trvá i ve spaní, regenerace ve spánku se zmenšuje.

Bolest zad od páteře

Všechno dělá páteř. Odtud vychází nervy ke všem orgánům. Bolesti vystřelující až do končetin, do břicha, nebo podbřišku… odstraňuji právě masáží kolem páteře. Znamená to, že drtivá většina všech potíží, nejen zrovna bolestí, je od páteře. Ztuhlé svaly vytváří ztuhlou páteř, je to tuhost jiného druhu. Páteř jakoby srůstá dohromady. Neznamená to, že povolené svaly sami povolí a rozhýbou ztuhlou páteř, to vůbec.

Používám kombinaci nevhodnější masáže, protažení a často Dornovu metodu

Masáže, Dornova metoda, jóga - Egon Reiter
Masáže, Dornova metoda, jóga – Egon Reiter

Jsou tací, kteří všechno řeší, co největším roztříštěním problému, že si to rozkouskují na výživu, masáže, saunu, cvičení sport atd. U mě je to jinak. Provádím právě tu nejvhodnější masáž v daném okamžiku na nejvhodnějším místě a tělo na to ihned reaguje.

Procvičení provádím přesně v tom nejvhodnějším okamžiku, kdy třeba za 10 minut již stejné cvičení absolutně nedosahuje stejného efektu. Je možné domluvit cvičení na doma, ale zpočátku to není takové, že by mělo být jako nejlepší doživotně, ale právě nejlepší cvičení v aktuální situaci. Mé postupy se maximalizuji v účinku a také právě proto bolesti, tak rychle mizí během návštěvy tak výrazně.


Kdy se bolesti nevrací?

Pořád znovu se hledá rychlá pomoc, cviky, léky, masti, různé pásy, kšandy, lepítka.., nebo něco od druhého konce, jako meditace, jóga, duchovno, náboženství a to všechno naráz pořád nemusí odstranit bolest. Také degenerace si při tom všem naráz úplně klidně nerušeně pokračuje dál. Bolesti se nevracející jestli je možné je rozeznat od sebe, ty od svalů, páteře, nebo nervů a ví se, co s tím, kam dát energeticky důraz. 


Jakému vlivu nepodléhat?

 Závěrem ještě slíbené téma. Řešení se hledají ve stále modernějších nabídkách, které klientovi vychází maximálně vstříc, jeho pozornost se odvádí od příčin potíží a jen se tříští.

 Řešením není ještě víc anatomická židle s fantastickou opěrkou za 20 000,- , ano může být super a pohodlná, toť vše. Řešení potíží není ani v anatomické sedačce v autě, protože se bude sedět pohodlně právě v sedačce ohnuté přesně jako klient. Žádné řešení není v pohodlných lodičkách stále více do špičky, protože prsty už jsou také do špičky. A ještě více tím budou. Matrace, polštáře… to samé.

To, co se přizpůsobuje potížím, tak jen tolik neirituje, to je celé. Pokud to jinak nejde, než si takto pomáhat a přesněji spíše ulevovat, tak dobře, tak to jinak nejde. Naproti tomu podléhat tomuto druhu pohodlí předčasně problém nejen neřeší, ale nenápadně zvětšuje. Také tím neříkám, že se má hledat a druhým snad pro jejich dobro vnucovat nepohodlí. Bolesti jsou jednou z největších záhad, mohou být cestou do pekla, mohou být také ukazatele, co dělat jinak.

 K udržení zdraví jsou obzvlášť zapotřebí vlastní angažovanost, zkušenosti a dovednosti. Právě proto vás zvu do centra, nebo Jižní město.

Cena jedné návštěvy 1000,- Kč a trvá jednu hodinu.

Pro objednání volejte , ptejte se na nejbližší termín SMS ,nebo mailem.

.15.2.2020 Reiter

Přejít nahoru