nova-forma.cz Blog,Štěstí Strategie štěstí a hospodaření s energií

Strategie štěstí a hospodaření s energií

Strategie hospodaření s energií. Najděte své štěstí.

Dost lidí mi říká, že přišlo o energii (vyhoření), nebo že ji nemají, někteří netuší, co to je, další, že nikdy žádnou neměli… Je to katastrofa, příčina neštěstí, bolestí a nemocí. Otázka zní, kam se energie vráží? Energii může mít každý, i ten poslední ťuňťa. Společnost je zatím organizována tak, aby se energií hýřilo a nemíní se nikomu zbytečně prozrazovat, jak energii zvětšovat. Tyto informace tu k dispozici jsou. Každý si může vybrat, co chce. Najděte své štěstí.


Vypadá to, že se právě intenzivně pracuje na udržitelném rozvoji společnosti. Udržitelný rozvoj jednotlivců na to ihned naváže. Bude muset podstatně ubýt stresu. Bude se muset směrovat energie davů do méně zničujících aktivit, než dnes. Buďte v předstihu a udělejte to již dnes.

Investujte do sebe

Nemůžu za to, že ceny služeb si nemůže každý dovolit. Jenže to souvisí spíš s tím, čemu se dává přednost. Utrácí se za šroty. Dávám slevy. Dávám dohromady zničené klouby a obratle z tahání kufrů na drahých dovolených a z volnočasových aktivit. To si musí dobře rozmyslet každý sám, do čeho cpe peníze, a že zrovna výdaje u mě musí ořezávat.

Zvolte si strategii

Rozumím tomu, že každý má originální dispozice, motivy a momentální zájmy, nadšení až euforie a míru osobní angažovanosti. Však já to mám podobné. Při práci zvažuji, co má cenu zkusit a včetně do jaké míry mé osobní účasti. Potřebuji plánovat dlouhodobě, co odložit, co urychlit. Přizpůsobuji  práci aktuální situaci. Riskují pořád všichni. Přinejmenším zbytečnou ztrátu nějaké té energie. Záleží na jakých pravidel se domluvíme a jestli se objeví nepřekonatelné překážky. Kdo se toho bojí, možná v dalším pozná, že se tomu v běžném životě nedá vyhnout.

Jaké rady mám pro vás, kteří máte přesně opačný problém a nevíte, co s nadbytečnou energií dělat? To samé, protože ti co ji nemají, ji měli také hodně a přišli o ni.

Pozor na zbytečný stres

Existuje něco, co vám každý mile rád dopřeje a to je stres (ev. pozitivní). Šef, příbuzní křížem krážem, sousedi, spolužáci, kolegové, novináři, konkurence, berňák atd,atd. Mnohému se nevyhnete. Nepřidávejte si další zbytečný stres. Volte pečlivěji svou zábavu, včetně míry chlastu, pozor na drogy a závislosti vyvolávající někdy podobnou debilitu, jako třeba PC hry, sport… Kontrolujte se, jak vás které činnosti unavují, připravují o čas, o energii a fyzicky deformují.

Ze zbavování se stresů se stal vědní obor. Takže vás napadnou otázky, kde vzít ověřené znalosti, jak zatočit se stresem tak, aby nevznikla závislost a další umělá potřeba, která nebere konce. Jak nebýt trhaný na kusy různými nabídkami, ani jednotlivců, ani skupinami, ani vztahy… Vytváří se zcestné informace typu, že se máte honit za pukem a míčkem jak ratlík a jinak blbnout do úplného zblbnutí. Jsme teď ve společnosti plnou chyb, kde  zájem jednoho o druhého překroutili, takže jej jednotlivci používají často proti sobě. Plní si své osobní cíle, kdy na bázi energetické výměny, jde o zneužití zájmu druhého a zneužití jeho přirozené potřeby této výměny. Tak vypadají dnes osobní životy, jak vypadají. Například:

Jak zvládat stresové prostředí a navíc si zachovat nezávislost, vnitřní svobodu? Ty informace tu naštěstí jsou a každý je může vyčíst a naučit se je. Jde jen o to najít je, rozpoznat a umět uplatnit v životě. Někdo si jich nevšímá a nepoužil by je, ani kdyby je ve škole učili, ani kdyby mu je tam omlátili o hlavu.

Lidská podstata je prakticky jen štěstí a radost.

Do přirozeného života je také zakomponován stres, např. z narození, stárnutí, úmrtí, stesk apod. Jenže při správném žití a při správném zacházení s tělem, je tento stres zvládán velmi dobře. Do to toho správného zacházení patří i sociální život a to není nic jiného, než energetická výměna. Přináší to každému vrcholné štěstí. Energie je zájem, který věnujete něčemu a někomu s vlastním duševním a svalovým výkonem. Je to zájem o druhého, je to náboj, který se však vybije. Různí lidé mají vůči sobě navzájem různě velký náboj, který si chtějí vyměnit. Je to  princip přitažlivosti. Je to čistě energetická záležitost. Konkrétně jde třeba o lásku na první pohled. Je to obecně stav euforie a nadšení, má to různou intenzitu a kvalitu a každý to může nazývat jinak. Odborníci, někteří, říkají, že láska je nemoc. Poděkujme jim a pošleme někam.

Nejprve najděte své vlastní štěstí.

Pocit štěstí, euforie, vytržení, lze vyvolat vlastní vůlí. O to jde. Bezpříčinná radost ta jediná, která má hodnotu. Naproti tomu radost z čehokoliv je problematická. Tyto principy používám při bodové masáži. Čím větší pocit radosti při určitém tlaku na bod, tím více bude mít masáž úspěch, bolesti zmizí, kondice naroste, vzniká cenná tělesná zkušenost, lepší než z jakýchkoliv léků.

Je třeba se domluvit a zapojit i vlastní vůli a to je již ono hledané štěstí z vlastních zdrojů. Tělo provádím procesem učení, jak má momentálně naložit s napětím, nebo se stresem a pak také i samo. Při tomto postupu narůstá energie. Co je pro někoho perfektní zážitek, pro jiného může problém. Dá se to překonávat jedině na dobře stavěném pracovním vztahu. Totéž platí pro všechny s nadbytečnou energií. Čím déle spolupracujeme, tím více společných úspěchů máme za sebou. Takže pokud jde vše správně, bolesti jsou dávno pryč, pokud byly a příjemné pocity z tlaku do svalů jsou po celém těle a energie je konečně už známý  a nevyvratitelný pojem. Je třeba ji zvýšit a držet dost dlouho v těle:

Relaxační masáž s aktivní účastí

Jakmile se shodneme na uvedené spolupráci, tak se naše energie  (vkládaná námaha) začnou násobit a výsledky tomu odpovídají. Nejde však o energetickou výměnu.

  • Nejprve je zapotřebí z těla vyhnat nahromaděný stres. Je to stažené svalstvo, tvrdé a bolavé na různě velký tlak.
  • Přitom je zapotřebí zároveň tělo naučit nové lepší pohybové návyky. Neříkal bych ještě, že jsou správné, ty přijdou až po zvládnutí těch lepších. Nejprve je zapotřebí tělesnou formu co nejlépe zlepšit silově, až pak jemně.

V tomto procesu je hlavním tématem povolování, rozhýbání, zlepšení tělesné formy a to sycením těla extatickou myslí při relaxační masáži a s popsanou aktivní účastí.

Budete sílit, jak vnitřně, tak tělesně.

  • Přitom nejde zatím o posilování svalů, to až po zlepšení tělesné formy, tvaru. Do té doby jsou kosti a svaly v chybných polohách a posílení svalů je v nich jen upevní.
  • Vznikají lepší předpoklady pro mezilidské vztahy a třeba pracovní výkony. Roste kreativita, samostatnost.
Plody na podzim života, jako další štěstí.

Euforii, jak jsem ji právě popsal je třeba se ji otevřít, nechat ji vstoupit do vnímání a spojit s vlastním tělem, nikoliv s vnějšími cíli a zábavou. Je možné se ji také bát a uzavírat se před ní a považovat ji za příliš bláznivé, intimní, osobní, anebo žádoucí jen pro osobní vztah. Zavčas se zbavte těchto zmatků, ostražitosti a háklivosti, protože takové postoje nám nepomohou a v životě dělají jen chaos a zklamání jedno za druhým. Přijde doba, stáří, kdy bude možné všechno to nejlepší dál zužitkovat. Zasaďte strom brzy, abyste si užili jeho plodů.

Proto se objednejte u mě, nejlépe dnes. Praha 2  a Praha Jih

Objevte tajemství bodu

Related Post