nova-forma.cz Blog Jak udržet jiskru, atraktivitu?

Jak udržet jiskru, atraktivitu?

Jak dojde na lámání chleba, tak si každý uvědomí, jak je atraktivita ohromně důležitá, i když vlastně ani neví proč.

Najděte své štěstí

Nikdo nechce být vyhasnutý, což může být i životu nebezpečné. Někteří se snaží dobře vypadat, mohou se s dietami a cvičením až přetrhnout, že jde naopak o zdraví. Mělo by to být úplně bez debat, že atraktivita má hodnotu a stojí za to ji udržet. Kolikrát je ta snaha, už ale totálně ulítlá, jako třeba bulimie a botox panenky, tak to už je ad absurdum. Na tělo to má dopad jako agrese. Někdo tvrdí, že atraktivita je výsledek propagace, jako štíhlost až vychrtlost, líčení, vystrčený zadek – lordóza… Že jde jako navnadit masy na cokoliv. Tak kdo se v tom má potom vyznat?

Přirozená atraktivita může být jen ta nevymyšlená

je jako sama od sebe, třeba od dětství, ani si ji nositel/ka neuvědomuje. Je tam jako snad bez námahy a nijak pěstovaná. Od přírody. Je to vůbec možné, vysoká atraktivita bez námahy? Zcela bez námahy?!

Kde se ta jiskra vlastně tvoří?

Je ihned poznat, když tam je. Kdokoliv ji pozná. Jsou určité výkyvy a tolerance v hodnocení. Můžeme tomu říkat celkový šmrnc a glanc. Někdo pro to používá i nadávky, jakože atraktivní žena je kost, atraktivní muž je exot… Mám na mysli ideály většiny, nepopiratelnou atraktivitu. Atraktivita = štěstí a zdraví. Štěstí a zdraví = atraktivita. Pozor na to, i tuto atraktivitu a i to zdraví, je někdo schopen zprofanovat a odmítnout. 

Vysoký počet atraktivních jedinců ve společnosti je výhodou

Pokud je někdo vysoce atraktivní a umí s tím aspoň trochu zacházet, tak to enormně, skutečně enormně zjednodušuje život. Takovým lidem se vše odpouští snadno a už předem a to také pomáhá. Pokud je ve společnosti velký počet atraktivních, tak se to stává běžnou normou a může vše fungovat s větší přirozenou tolerancí. Ubývá stresu. To znovu přispívá k udržení zdraví ve společnosti. Ukazuje to na stupeň zdraví, nebo zdegenerování celé společnosti.

Atraktivita se musí jako květ ochránit před útoky

Atraktivní lidi se mohou naopak rychle stát cílem pro útoky, zejména když jich je trvale malý počet. Těch pár jedinců pak víc vyčnívá a svádí se o ně boje a bojuje se přímo i s nimi o pozornost, uznání a o další plány.

Jak se bránit vůči agresi, když je všude?

Atraktivní se pak stávají až obětmi zainteresovaných. Jde o hrubé dobývání a lovení s nápadně pirátským stylem. V dnešním prostředí se dají pro piráty najít ideální podmínky skoro všude, něco jako středověké krčmy v podsvětí s alkoholem a dnes navíc s pestrým výběrem alkoholu a ještě i drogy a hromadu dalších závislostí. Už jen toho legálního je až příliš. To vše je tak často spojené s agresivitou, že se s tím každý musí v životě nějak popasovat. Všude je agrese, třeba jako v PC hrách, filmech a v pornu, prostě všude, kam se podíváte a co je běžně nabízeno. Vůbec jim ovšem neříkejte pirát, jsou všude a cítí se dnes jak ryby ve vodě. Agresi je nutné fyzicky neprožívat, jako třeba v těch filmech a je třeba se to naučit.

I naprosto zdravý a kdo chce zůstat zdravý, se musí naučit žít v agresivním prostředí.

Získat peníze na uživení, nebo normální rodinný život, bylo vždy a je spojeno s pořádným stresem. Bez ztráty kytičky a zdraví, je to dnes nemožné. Nejpalčivější otázkou lidstva je, jak se zbavovat stresu a jak zacházet s agresí. Tato metodika má zatím prakticky nulovou propagaci, jako by to bylo spíš odmítané.

Za dnešních podmínek může jít jen o pokus o udržení atraktivity

Je jasné, že udržet lze jen to, co tu už bylo, nebo ještě je k nalezení třebaže pod nánosy bahna a zbujelé vegetace. Co na to nabízí jiní, než já? Lékaři, léky, Sportovci a trenéři, sport. Nabízí se závislosti. Každý najde to své, čím zachází a schází.  

Jak udržet atraktivitu, co nabízím?

Vědět jak, je sice hezké, ale dokázat, to je k tomu plus určitá námaha. Musí se otevřít brány fyzických možností a většinou také třinácté komnaty, které se snad nikdy ani neotevíraly.

Myslíte, že máte na to odvahu?

Jenže i náznak nějakého tajemna a neznáma si všichni žárlivě střeží. Nejvíc je to vidět na odmítání jakéhokoliv přiblížení na otrávených ženách z té spousty mužské nevyžádané pozornosti. Úplně nejvíc se ta otrávenost impregnuje do pohybů, grimas a hlasu u prostitutek. Je také u všech těch princezen vězněných ve věži nějakým kralevicem a některé to i vyžadují. Dávají najevo, že nejsou samy, že jsou výhradním majetkem jejich kralevice, někdy dokonce jen vysněným, virtuálním. Je více důvodů proti, než pro, něco takového vůbec začínat. Vyžaduje to určitou odvahu a vnitřní svobodu a musí být vidět, že je možné se na obojí kdykoliv spolehnout. Většina ztrácí i zbytky svobody příliš lehkomyslně, nedokáží si v rodině prosadit ani čtvrthodinu, půlhodinu už vůbec, denně na nikým nerušené samostatné cvičení.

Musí padnout jasné rozhodnutí

Musí padnout slovo ANO a je nutné se na tom otevřeně předem domluvit. Kličkování sem a tam už na začátku znamená prakticky NE. 

Jak to zkusit přes všechny obavy a nechuť?

Je třeba na uklidnění říct, že vlastně o nic nejde, jde o cviky, které se uvolňují a stále více provádějí jakoby samy. To tak dlouho, dokud nevyvolají aspoň trochu pocit určité senzace. Je to uvolňování endorfinů zcela bez námahy. Vtírají se do toho pořád tendence provádět všechno drsně, agresivně vůči sobě, což jsou návyky z každodenního života. Přesně to vytváří a dál posiluje bloky, deformuje tělo a to včetně výrazu obličeje, který také není uvolněný a za desetiletí se tvoří odpovídající vrásky. Jsou to všechno věci, které nejde úspěšně ovládat pořád přes den. Někdo si myslí, že se bude ovládat pořád, bude pořád rovně a nebude se smát, aby nebyly vrásky. Vytvářím k celé akci ideální podmínky vleže, a v jiných polohách. Celá práce je v tom, povolování, a nenuceného uvědomění příjemného proudění v těle a umět to podporovat ještě dechem. Samovolné tendence těla jsou přesně všelijak opačné, stahování se a zatajování dechu nejlépe na úplnou nulu.

Životní zlom

Jedná se o zlomovou etapu v prožívání s vlastním tělem a musí trvat určitou dobu. Nakonec se totiž zjistí, že jde o samovolné soustředění a při tom dojde ke vzpomínce, že tyto pocity tělo už dříve mělo. Jen je zapomnělo, protože se nevědělo co s tím, když to tu bylo.

 

To je to, co dělá jiskru a atraktivitu

Je to samovolné soustředění na určité víry v těle, někdy jako mentální tornáda ve spojení s tělem. Obvykle to zná každý. Má to určitě blízko k prvnímu buddhistickému vnoru. Setrvání v bezpříčinném štěstí. Jenže jde o něco, co je zapotřebí si umět v životě prosadit. Samo to degeneruje jako tělo bez cvičení a pak to už naskočí jen na vnější popudy, jako z hudby, z pohledu na něco atd. Je škoda to ztratit. Jde o to opět to nalézt a patřičně si vážit štěstí z vlastních zdrojů.

Porovnejte to s tím, co se nabízí jinde

Prakticky všichni vám radí jak na štěstí, dokonce i psychologové, tím že se utrácí prachy. Každý má najít nějaký ten svůj kousek štěstí někde venku. Radí se jak na štěstí v koníčkách, ve sportu a také v manželství. Pokud se naučíte očekávat a přijímat štěstí z venku, třeba od partnera a nikdy jinak, budete závislí. Budete to pak po svém okolí vyžadovat a nejspíš to vždy nepůjde po vašem a budete to vyžadovat kolikrát i agresivně. Budete vypadat asi jako sobec. Největší profíci se s tím ani netají, že bez peněz nejde nic, že vydělávat a být v manželství lze obojí také agresivně i přes několik infarktů. 

Agresivita je sice častá a všudepřítomná a je třeba si uvědomit co dělá s tělem i při té zábavě u televize. Ať už jen prožívaná, tedy nijak projevená, při filmu, nebo jen pociťovaná doma, často právě to kazí životy všem. Stává se návykem. Někdo radí nebát se být agresivní, umět ji projevit, nezadržovat, nepotlačovat. Já bych si dovolil poradit nezačínat u agresivity, přestože jsou na tom založené celé různé terapie. Nejdřív se musí ovládat přijatelnější emoce. Celý svět je nepochopitelně ničen agresivním lidstvem. Nejsem si jistý, jestli nám nabídnou něco opravdu účinného na vybití a kultivaci agrese.

V každém případě bude lepší začít sám u toho štěstí, které vytvoří pro všechno další bezpečnou oporu. Jelikož je to opravdu těžké, nabízím zcela otevřeně tuto pomoc. Naučené techniky bude nutné dál udržovat jak sám za sebe, tak většina určitě uvítá možnosti v partnerském vztahu.

Reiter 7/21

Related Post