nova-forma.cz Blog Bolesti zad od páteře, nervů a svalů

Bolesti zad od páteře, nervů a svalů

Existují nerozumné způsoby zbavování se bolestí a jsou časté a to až příliš časté, např. když si sportovec, rekreační sportovec, vezme před tréningem lék proti bolesti. Je to přeci jen tréning a proč trpět? Týká se to však každého, kdo si vezme tento lék, aby mohl dál do práce. Není rychlejší cesty k nenápadné sebelikvidaci. Druhý takový běžný způsob je, nedělat nic a pak se divit a zmatkovat, když začne něco bolet.

Proto radím, jak se zbavovat bolestí rozumně.

Běžně odstraňuji bolesti zad masáží v průběhu první návštěvy

Příčinu bolestí každý obvykle uvádí jako námahu, sezení, někdo i ví, že to má ze stresu, namožení, úraz. Kdo ke mně přišel, tak většinou bolest zad už měl a kolísavě se mu vracejí, pak jde o vývoj chronického problému.

Jde o civilizační chorobu, která je daná stresem. Kdyby nebyl stres, nebyly by, ani svaly neustále stažené.  Stažené svaly zhoršují všechno.  Zvětšují i námahu při sezení. Stažené svaly normálně nebolí, ani 10, 30, klidně 50 let, avšak během stažení v nich probíhají degenerace, vyvíjí se chronicita. Ta hlavně ovlivňuje prokrvení, tedy výživu celých částí těla.


Uvolnění dlouhodobě stažených svalů, není vůbec snadné

Velmi rychle masáž přímo bolavých svalů zabírá tam, kde jsou na vině i tyto svaly. Vzniká pak dojem, že vlastně o nic nejde, trocha masáže a je po problému.  Ti, co trpí bolestmi zad již chronicky a velmi dlouho, ví moc dobře, jaký je to zázrak se této bolesti zbavit a ani nedoufají, že napořád. Injekce, léky už u nich nezabírají.

Bolest zad od svalů

Různě dovedná masáž vám dostane sval, který vás bolí, do různě zlepšené kondice a podle toho sval přestane bolet. Pokud se vám bolest vrátí, tak najednou nevíte, jestli ta masáž byla chybná, nebo je příčina bolesti jinde.

Bolesti svalů na zádech mají schopnost vytvářet dojem, že bolí něco, avšak ve skutečnosti je příčina bolesti o kousek jinde. Pak to na tomto místě bolí až při stlačení. Svaly, které trpí nedostatkem kvalitních pohybů, tak mají tendenci se zkracovat a degenerovat.

Degenerace zdaleka neznamená, že to hned bolí, ale že jednou bolet nejspíš bude.

Co dál způsobuje bolest svalů:

  • je to už nepřehlédnutelné oznámení, že sval měl různě vážný problém už dříve. Je to zanedbaný sval.
  • urychluje se zkracování svalů s různou oscilací a také deformace páteře, třeba se trvale zvětšují lordózy krční a bederní. 
  • klesá vyživování svalů, kloubů, tkáně i orgánů. Zdravá výživa je pak skoro úplně k ničemu. Ta zdravá výživa nakrmí potom bakterie v nejbližší čističce odpadních vod. Nemá očekávaný efekt.
  • zhoršuje se kvalita spánku, napětí trvá i ve spaní, regenerace ve spánku se zmenšuje.

 

Bolest zad od páteře

Všechno dělá vaše páteř. To páteř dělá vaše zdraví, vitalitu a také zdravé sebevědomí. Odtud vychází nervy ke všem orgánům. Proto ji netrapte škodlivými pohyby a škodlivými statickými polohami. Bolesti na končetinách odstraňuji právě masáží páteře.

Znamená to, že drtivá většina všech potíží, nejen bolestí, je od páteře. Aby páteř měla ideální podmínky k životu, musí se s ní správně zacházet a udržovat pohyblivá. Rovnou říkám, že sportem to jde ze všeho nejmíň a skončíte díky sportu s pohybem.

  • vystřeluje do horních končetin, třeba zároveň s tenisovým loktem
  • vystřeluje do nohy, dosah a pocitově se to může měnit, dokonce může bolet třeba jen pata
  • vystřeluje do břicha, nebo jen do podbřišku a záda mohou a nemusí přitom bolet a přesto je to všechno od páteře

Bolest zad od nervů a od psychiky

Masáže zad přestanou pomáhat u lidí, kteří jsou psychicky na dně, na dně mnohem více, než obvykle, na věku nezáleží. Je zapotřebí rozsah masáže zmenšit. Určit, která oblast je aktuálně vhodná pro účinnou masáž je právě masérským mistrovstvím, stejně tak jako vnímavost pro chování tkáně a samotné masérské hmaty.

Každý by mohl lehce chápat cíl jen v okamžité a účinné pomoci, to by byla klasická chyba. Zůstala by tu závislost na pomoci.

Radím jak zvětšit psychickou i fyzickou stabilitu, kde o bolesti pak už ani nejde, a ani se nevrací.

Masáž zad je přímo zakázána při zánětu močového měchýře. Masáž zad pak škodí. Vždycky se mi líbí, když někdo, kdo masážím vůbec nerozumí, při určitých potížích masáže kategoricky zakazuje, zpochybňuje. Každý, kdo takto zakazuje a zpochybňuje masáž, tak jako kdyby nevěděl, že se tím zakazují a zpochybňují i doteky, i těm co se doma ještě navzájem dotýkají a to je také masáž. Pokud jedna masáž může škodit, neznamená to, že jiná neprospěje. Rozhodující je kvalita masáže – doteků.

Doteků v rodinách ubývá a právě ti, co mají bolesti z psychiky (přes 50%), tak ti hlavně v životě postrádají kvalitní doteky. Tím se potom naháněním strachu z masáží podobnými názory, bez dalších vysvětlenívšechno jen zhoršuje.


Kdy se bolesti zad nevrací?

Pořád znovu se hledá rychlá pomoc, cviky, léky, masti, různé pásy, kšandy, lepítka.., nebo něco od konce, jako meditace, jóga, duchovno, náboženství a to všechno může být málo. Většinou to nikam nevede. Degenerace si při tom všem nerušeně pokračuje dál, proto se běžně ani netuší, jak si pomoct od vracejících se bolestí doma sám, ani jak pomoct rodině, ikdyž ta možnost tu je. Spíše naopak, to rodinné zázemí bývá plné dalších různě závažných stresových faktorů. Je nejrve třeba, si vytvořit víc, než jen průměrné povědomí o tom, jak je to všechno propojené v jeden celek. Bolesti se nevracející jestli je možné je pocitem rozeznat od sebe, ty od svalů, páteře, nebo nervů a ví se, co s tím, kam dát energeticky důraz. 


 

Léčit by se měla civilizace

Civilizační choroby pochází z chyb, které se dělají masově a bez povšimnutí. Individuálně každý zvlášť zpracovává mnoho chybných informací a neumí je odlišit od těch správných. Jak je to možné? Civilizace zavedla určité věci, které bereme jako samozřejmé, např. chybné sezení na židli, vadnou obuv, nevyhovující oblečení, postele, matrace, sedačky v autě…. Už nevyhovuje stavbě člověka vůbec nic, je zahnaný do kouta, ani o tom neví. Řešení pak hledá ve stále modernějších nabídkách, které mu vychází vstříc, ale přitom mu stále více jen škodí.

Řešení nenajdete, kde se vašim ohnutým potřebám vychází maximálně vstříc, ale řešení je přesně tam, kde se musíte angažovat a změnit se. Řešením není ještě víc anatomická židle s fantastickou opěrkou za 20 000,- , není ani v anatomické sedačce v autě, protože se vám bude sedět pohodlně právě v sedačce ohnuté, řešení není v pohodlných lodičkách stále více do špičky, protože prsty už jsou také do špičky. Matrace se musí stále více přizpůsobit a přitom se z dlouhodobého hlediska všechno dál jen zhoršuje i na postelích za 200 000,-. Zdraví se vyspí na tvrdé desce zcela do sytosti. Zatím je ideálem pořád něco jiného, luxus, moderní technologie, fasáda a barvičky, jen ne, zdravý člověk.

15.2.2020 Reiter

Related Post